Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Ormanda Tatbikat…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk sahalarında yapılacak üretimlerde çalışacak olan işçilere ve kooperatif üyelerine, çalışacakları orman içinde konuları ile ilgili tatbikatlar yapıldı.

Çalışma sırasında alınması gereken iş güvenliği konu başlıklarında, kesimler, boylama, istifleme konularında da uygulamalı tatbikatlar yapıldı.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Gümüşdere Şefi Savaş Pehlivan yapılan çalışmalar ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:
” İlçemize bağlı Melekşe Oruç Mahallesinde 2017 yılı itibariyle programladığımız ve mahalle sınırları içerisinde kalan 82 no lu bölmede üretim tatbikatını gerçekleştirdik. Bu bölme sıklık bakım bölmesi. Ağırlık meşe olmak kaydı ile tatbikatı yaparken özellikle vurgulamak istediğimiz nokta iş güvenliği hususu idi. Bölme üretimi yapmak amacı ile Melekşe Oruç Kooperatifi üyelerine tatbikat verildi, sözleşme imzalandı. İşe başlamadan önce üretim tatbikatı ile başlayıp öncelikli gördüğümüz iş güvenliği hususu özellikle vurgulanmak kaydı ile üretim standardı üretimde nelere dikkat edilmesi çalışma şartı koşullarını belirleyip sorumluluk ve yetkilerinin ne olduğunu üreticilere hatırlatıp bunun denetimi üzerinde programımızı şekillendireceğiz. Programımız dahilinde 2 bölmeyi üretime vereceğiz. Bununla ilgili sözleşmeleri imzalayarak kooperatife teslim ettik. Asıl hedefimiz üretimde sınıflandırmada kaliteyi arttırmak. İş güvenliğinin önemini çalışanlara kooperatiflere, bu konuda neler yapabileceklerini hatırlatmak oldu. Başarılı bir tatbikat geçti. Tatbikatta iş güvenliğinin yanı sıra, ağaç kesme boylama istifleme aralama sırasında dikkat edilecek unsurları da anlatarak tatbikatı sonlandırdık.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2132 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle