Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Aralık 2015 | Alt Haberler, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Ormanda 5 saat mahsur kaldılar

156 Jandarma imdat’ı aradılar. Pamukova Jandarma ekipleri , AFAD ve Pamukova Avcılar Kulübü ekipleri kurtarma çalışmaları için harekete gerçi. Gece Saat: 01.30 da donmak üzereyken kurtarıldılar..

atvleri-camura-saplandi-ormanda-5-saat-mahsur-kaldilar-002Sapanca İlçesi Akçay Mahallesi istikametinden dün Saat: 15.00 sıralarında 2 adet ATV ile ormana gezmek için çıkan O.D, M.K ve C.T Saat:20.00 sıralarında İzmit- Kartepe, Sakarya’nın Pamukova İlçesi Mesuriye Mahallesi ve Sakarya’nın Sapanca İlçesi hattında ormanda yollarını kaybettiler.

ATV ler ile yollarını bulmak isterken ATV araçları çamura batan üç arkadaş Sakarya İl Jandarma Komutanlığı 156 Jandarma İmdat telefonunu arayarak, kaybolduklarını ve soğuktan zor durumda olduklarını belirterek kurtarılmayı beklediklerini söylediler.

Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, AFAD ekipleri ve Pamukova Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Tamer Şen ile ekibi ormanda kaybolan üç kişiyi arama çalışmaları için bölgeye hareket ederken, İzmit Kartepe Jandarma ekipleri de harekete geçti.

Zorlu arazi koşulları ile mücadele eden Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı, AFAD ve Pamukova Avcılar Kulübü ekipleri, uzun süren arama çalışmaları sonunda bu gün gece yarısı Saat: 01.30 sıralarında ormanda kaybolan ve mahsur kalan üç arkadaşı ATV leri çamura batmış ve donmak üzereyken buldular.

Battaniye ve sıcak çay ile bir süre ısınmaları sağlanan üç arkadaşın çamura saplanan ATV araçları, Pamukova Avcılar Kulübü Başkanı Tamer Şen’in 4×4 aracı ile saplandıkları çamurdan kurtarıldıktan sonra, ATV araçları kurtarma ekiplerinin araçlarına yüklenerek Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığına getirilirken kaybolan üç arkadaş Kartepe Jandarma ekiplerine teslim edildi.(Pamukovahalk)


Kurtarma_çalışmaları paylaşan: pamukovahalk

pamukova-donmak-uzereyken-jandarma-tarafindan-kurtarildilar-

3324 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle