Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Haziran 2011 | Manşet, Teknoloji


Geyve Orman İşletme Müdürlüğünden; Orman Yangınları ile

Mücadele Semineri ve Tatbikatı…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, İşletme Yangın İşçilerine orman yangınları ile mücadele eğitim semineri verildi ve konular ile ilgili tatbikat yapıldı.

Eğitim semineri müdürlük toplantı salonunda; Mehmet Çalışkan (Adapazarı Orman Koruma Şub. Müdürlüğü), Osman Zeki Çapoğlu (Haberleşme sorumlusu), Turgut Alp (Telsiz teknisyeni), Hakan Ateş (Gümüşdere Şefi) tarafından verildi.

Seminere; Vedat Hasanoğlu (Geyve İşletme Müdür Vekili), Burkal Alpagut (Taraklı Şefi), Adem Suna (Merkez Şefi), Zekiye Bilgin (Akdoğan Şefi), Şevket Köksal (Doğançay Şefi), İbrahim Çakır (Makine Müh.), Tuna Aslantaş (yangın ekibi çavuşu) ve İşletme Yangın Ekibi İşçileri katıldı.

Seminere katılanlara; orman yangını nedir ve kaç türlü orman yangını vardır, ekipler tarafından kullanılan koruyucu teçhizatlar ve kullanılışları, yangında kullanılan el aletlerinin tanıtımı ve kullanılması, arozözlerin özellikleri ve hortumların kullanılışları, su takviyeleri, köpük kullanımı konularında teknik bilgiler verildi.

Teknik olarak aktarılan konular, işletme bahçesinde yapılan tatbikatta uygulamalı olarak tekrar edildi. İşçiler ve şefler tek tek uygulamaya katıldı. Tanıtılanların kullanılması ile ilgili temel anlatımı Gümüşdere Şefi Hakan Ateş yaptı.

Yangın işçileri tarafından; hortum yayılması ve toplanması, suyun kullanılması, köpüğün kullanılması uygulamaları yapıldı.

Uygulamalı olarak yapılan tatbikat sonunda semineri veren komisyon üyeleri, tatbikata ve seminere katılanları başarılarından dolayı kutladı.

Namık CİHAN-geyvemedya.com

1548 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle