Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ekim 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Orman Mühendislerine Geyve’de Hizmet İçi Eğitim

Mühendislere Hizmet içi Eğitim…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde Danışman Mühendis olarak çalışan Orman Mühendislerine  ve İşletme Şeflerine meslek içi eğitim verildi.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğünün çok amaçlı salonunda yapılan eğitim seminerinde ve saha uygulamalarında; Halil Karademir ( Sakarya Orman Bölge Müdür Yard.), Mehmet Çalışkan (SOB Orman Yangınlarıyla Mücadele Şb. Mdr.), Süleyman Memiş ( SOB Fidanlık Mdr.), Çetin Barskan (SOB Orman Zararlılarıyla Mücadele Şb. Mdr.), Vedat Dilaver ( SOB Muhakkik) konuşmacı olarak görev aldılar.

Sabah eğitimi, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü çok amaçlı salonunda yapılan konuşmalar ve soru-cevap uygulamaları şeklinde geçti. Sabah ki uygulamaya, Sakarya Orman Bölge Müdürü olarak yeni atanan Ziya Polat ve Hacer Dilaver (SOB Odun Dışı Orman Ürünleri Şb. Mdr.) de katıldı. Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat eğitime katılan mühendislere başarılar dileyen bir konuşma yaptı.

Eğitimin öğle sonrası bölümü Doğantepe Orman Deposunda başladı. Katılımcılara orman yangını söndürmede kullanılan arazözler ve araçlar tanıtıldı ve kullanımları anlatıldı. Üretilen orman ürünleri hakkında bilgiler verildi.

Sorumluluk sahası içinde yer alan bölmede; farklı amaçlarla yapılacak olan kesimlerle ilgili ağaç seçme ve damgalama, ağaç kesimleri ve boylama, yangın önleme yolu çalışmaları uygulamalı olarak anlatıldı.

Burhaniye Mahallesi yakınındaki ağaçlandırma sahasında dikim yeri hazırlama, fidan dikimi, sıra ve ara tespit çalışmaları uygulamalı olarak anlatıldı.

Uygulama sahalarında eğitime katılanların farklı konulardaki soruları eğitimi veren yetkililer tarafından cevaplandı.

Eğitime katılanlar ve Eğitimi veren yetkililer, mükemmel bir ev sahipliği sergileyen Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba’ya, Müdür Yardımcısı ve İşletme Şeflerine ayrı ayrı memnuniyetlerini ilettiler.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

 

943 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle