Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Aralık 2011 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet

Geyve Orman İşletmesi Çalışanlarına, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Semineri’ Verildi…

Geyve Orman İşletmesi Müdürlüğü tarafından, Orman İşletmesi Çalışanlarına ‘Genel İş Sağlığı ve Güvenliği Kuralları Eğitimi’ Semineri verildi.

Semineri; SAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Sosyal H. Böl. Öğr. Görevlisi Yrd. Doç.Dr. Yusuf Genç verdi.

Semineri veren Genç, seminer ile ilgili şu kısa açıklamayı yaptı: ‘ İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerinin temel amacı; bu konuda kültür kazandırmaktır. Anayasamız ve 4857 sayılı İş Güvenliği Yasası ve Yönetmeliği gereği bu eğitim verilmektedir. Tüm kurumlar, iş yasası gereği çalışanlarını bu eğitimden geçirmek zorundadır. Seminerimizde; iş kazaları ve korunma yolları, sağlıklı çalışma ortamları, çalışma ortamlarında alınacak tedbirler, işçi-iş veren hükümlülükleri, basit ve orta seviyede iş kazalarında alınacak önlemler, koruyucu ve önleyici önlemlerin daha önemli olduğu konu başlıklarında bilgilendirmeler yapıldı. Unutmayalım ki; koruyucu önlemlerin maliyeti, iyileştirici önlemlerin maliyetinden daha düşüktür. Görünmez kaza yoktur, göremediğimiz kaza vardır.’

Geyve Orman İşletme Müdür Yard. Vedat Hasanoğlu açıklamasında şunları söyledi: ‘Çalışanlarımızın eğitimi konusunda bizlere yardımcı olan Sayın Yrd. Do. Dr. Yusuf Genç’e çok teşekkür ederim. İş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilenmek bizler için çok önemli bir konu. Çalışanlarımızın bu konuda bilgilendirilmeleri tabiki bizleri çok memnun etti. Umarım seminer hayırlı olur, katılımcılara başarılar dilerim.’

Alınan bilgilere göre; eğitim seminerine 64 işletme çalışanı katıldı. Seminer sonunda katılımcılara ‘Katılım Belgesi’ verildi.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

1697 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle