Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Mart 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Orköy Besi Sığırı Desteği…

Geyve İlçesi Melekşeoruç Mahallesinde yaşayan ailelere, Orköy Besi Sığırı Kredisi kapsamında destekleme yapıldı.

Konu ile ilgili olarak, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Gümüşdere Şefi Savaş Pehlivan yaptığı açıklamada; ” Gümüşdere Şefliğimizde 2017 yılı içerisinde Orköy kapsamında belirlediğimiz kredi sadece Melekşe Oruç Mahallemizde besi sığırcılığı kredisi oldu.

5 aile tespit edildi.

Her hane 10 hayvan alacak. Kredilendirme aşaması, hayvanların temini, temin sonrası veteriner kontrolü, işletme kontrolü yani ahırı var mı yok mu hayvanları nerede barındıracak kontrolü aşamalarını bu gün itibariyle değerlendirdik ve kontrolünü yaptık.

Veteriner Kontrolünde

İlçe Tarım Müdürlüğünden gelen veteriner arkadaşlarımız ile birlikte, hayvanların sağlıklı olup olmadığı, belirlenen yaş standardında olup olmadığı, kilo standardında olup olmadığı konularında arkadaşlarımızın tespiti ve bizimde sahada tespitimizle beraber kredinin bir aşamasını geçirdik. Bu aşamadan sonra kredilendirme aşaması, hayvan alımını faturalandırma süreçleri ile beraber bir hafta on gün içerisinde vatandaşlara yönelik ORKÖY’ün belirlediği 25 Bin  TL krediyi vatandaşların hesaplarına yatıracağız. Umarım bu uygulama vatandaşa gelir sağlayacaktır diye düşünüyoruz. “

Namık Cihan/Geyvemedya.com

 

2622 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle