Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ekim 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

Eski Örencik Köprüsü” Yıkıldı…

kayıkbaşı-örencik köprüsü yıkıldıGeyve Boğazında Örencik Köyünde Sakarya Nehri üzerinde bulunan ve köyleri D – 650 Karayoluna bağlayan eski köprü yıkıldı, ulaşım yeni yapılan köprü üzerinden sağlanmaya başlandı.

Yıkılan köprü 1985 yılında yapılarak ulaşıma açılmıştı.

Köprünün yapılmasını sağlayan ve o dönemde Örencik Muhtarı olan Hüseyin Özkan eski köprü hakkında şu bilgileri verdi: “Örencik Köyü Muhtarlığını yaptığım 1985 yılında, ulaşımda kolaylık sağlanması amacıyla köprü yaptırmağa karar verdik çünkü ulaşımın büyük bölümünü kayık ile yapabiliyorduk. Bu amaçla “Örencik Köyü Köprü Yaptırma Derneği”ni kurduk. Köprümüzü %20 Devlet desteği %80 hayır sever vatandaşlarımızın desteği ile 6 ayda tamamladık. Bu kadar kısa sürede tamamlanan tek köprüdür. Köprünün temelini 19 Haziran 1985 te attık, 29 Aralık 1985 te törenle ulaşıma açtık. Köprünün açılış törenine: Ulaştırma bakanı Sefa Giray, Valimiz ve İlçe protokolü katıldı. Ulaşımımızın kolaylaşması amacıyla yeni köprümüzü yapan AKFEN Firmasına teşekkür ederim.”

 

KÖPRÜNÜN ESKİ HALİ

822533352821

 

BU KÖPRÜNÜN SİTEMİZDE YAYINLANAN HABERLERİ

https://geyvemedya.com/kayikbasi-koprusu-her-an-yikilabilir/

https://geyvemedya.com/koprude-buyuk-tehlike/

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

5860 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle