Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Eylül 2015 | Dünya, Ekonomi, Gündem, Yaşam

Ölen hacı adaylarının yakınlarına tazminat

Suudi Arabistan, geçtiğimiz cuma günü vinç kazasında vefat eden hacı adaylarının ailesine 240 bin lira tazminat ödeyecek.

olen_haci_adaylarinin_yakinlarina_tazminat_1442315471_2774
Cuma günü ikindiden sonra Kâbe’de bulunan büyük vincin devrilmesi sonucu 8’i Türk hayatını kaybetti.
Vefat eden hacı adaylarının defin işlemleri başladı. Haber7 Şef Editörü Ferhat Esnek’in Mekke’den aktardığı bilgilere göre dün bir, bugün de 5 Türk Kâbe’de cenaze namazlarının kılınmasının ardından Muaysım Mezarlığı’nda defnedildi.
14 Eylül’de Süleyman Eskiler, 15 Eylül’de Kadir Gökmen, Şükrü Karatepe, Erol Karaağaçlı, Ramazan Özmen, Metin Yazgan Harem bölgesinde yer alan Mina’daki Muaysım mezarlığına defnedildi.
Belçika’dan gelen ve kazada hayatını kaybeden Mehmet Değer ve Yusuf Alcı’nın önümüzdeki günlerde defnedilmesi bekleniyor.
240 BİN TL TAZMİNAT

Suudi Arabistan hükümeti, vefat eden her bir hacı adayının yakınlarına 300 bin Suudi Riyali (240 bin TL) tazminat ödeneceği açıklamasını yaptı.
Mekke yönetimi, isteyenlerin cenazelerini ülkelerine götürebileceğini, tüm nakliye masraflarını da Suudi hükümetinin karşılayacağını duyurdu. Şimdiye kadar kimliği tespit edilebilen Hacı adaylarının 26’sının İranlı, 20’sinin Mısırlı, 15’inin Pakistanlı ve 12’sinin de Cezayirli olduğu öğrenildi.

1158 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle