Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Okuma Yazmayı Öğrendiler

Okuma Yazmayı Öğrendiler, Hayatları Değişti..

Geyve ilçesinde okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Sertifika Töreni Düzenlendi

Geyve Öğretmenevi Konferans Salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında açılan kurslara katılım sağlayan kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce mezuniyet töreni düzenlendi.

Öğretmenevi konferans salonunda yapılan programa Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Doğan, bazı okul müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Törende Kaymakam İlyas Memiş ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Doğan birer konuşma yaptı.

Kaymakam Memiş konuşmasında; okuma yazma bilmeyen insanın özgürlüğünün kısıtlandığını, yaşam kolaylığı için okuma-yazma bilmenin günümüzde büyük bir ihtiyaç ve büyük bir nimet olduğunu, “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında açılan bu kursların, vatandaşlarımız için bir fırsata dönüştüğünü ifade ederek, kurslara katılımlarından dolayı kursiyerlere ve kursların düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Tören kursiyerlerden Hanife Eren’in teşekkür konuşması ve Şaziye Başol ile Emine Sayan’ın şiir okumasının ardından Kaymakam İlyas Memiş ve protokolün kursiyerlere Katılım Belgelerini takdimiyle sona erdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1969 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle