Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Nisan 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Öğretmenlere Hızlı Okuma Eğitimi
öğretmenlere hızlı okuma kursuSakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gören Eğitim Merkezi ve Edicom Bilgisayar işbirliğiyle düzenlenen Hızlı Okuyalım Projesi kapsamında, Sakarya’daki öğrencilere hızlı okuma eğitimleri verecek gönüllü öğretmenler için üç gün süren bir eğitmenlik kursu düzenlendi.
 Kursa ilçemizden Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmenlerinden Mehmet Aydoğan katıldı.
Öğretmenlere hızlı okuma eğitimini veren Aysel Ersoy, öğretmenlerin meslekleri icabı zaten hızlı okuduklarını, ancak bunun hızlı okuma kursu aracılığıyla daha da artacağını ve en önemlisi kurs sonunda eğitmenlik sertifikası alan öğretmenlerin, öğrendiklerini öğrencilerine aktararak okuma ve anlama konusunda daha faydalı olacaklarını söyledi. Özellikle İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı’nın, Sakarya’daki eğitim kalitesinin yükseltilmesi için çok hassas ve ilgili olduğunu söyleyen öğretmenler, böyle bir kursun açılmasına çok sevindiklerini ve eğlenerek öğrendikleri Hızlı Okuma kursundan çok yarar sağladıklarını, yakın zamanda da öğrendiklerini öğrencilere aktaracaklarını belirtti.
 
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi’nde verilen eğitim sırasında kursiyer öğretmenleri ziyaret eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan kendisinin de bu kursu aldığını belirterek, “Okumayı gerçekten hızlandıran bu çalışmada asıl amaç, öğrencilerin sınavlarda soruları daha hızlı ve hatasız çözmelerini sağlamak ve böylece Sakarya’yı başarıda bir adım öteye taşımaktır” dedi.
2364 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle