Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Haziran 2012 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Öğretmenler Öğretmenlerini Konuk Etti…

Geyve İlçesi ve Alifuatpaşa Beldesi doğumlu olan emekli öğretmenler, kendilerini ziyaretine gelen öğretmenlerini konuk etti.

Bolu Erkek Öğretmen Okulu mezunu olan öğretmenler, ziyaretlerine gelen Coğrafya Öğretmeni Emil Doğan Taşlı ( ŞAVROLE ) yı konuk etmenin keyfi ve heyecanını yaşadı.

Sıra ile öğretmenlerinin ellerini öpen öğretmenler,  konuklarına yöre kirazı ve eriği ikram etti.

Öğretmenleri Taşlı’yı gören emekli öğretmenler, yanında getirdiği eski kayıtlara bakarak o yıllarda aldıkları notları ve arkadaş fotolarını inceledi.

Öğretmenlerinin geldiğini öğrenen Düzce’li emekli öğretmenler de gelerek öğretmenlerinin elini öptü.

1982 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Öğretmenler, Üstadlarını Konuk Etti… için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    İş te vefanın en güzel örneği,öğretmenlere gereken saygı ve hürmetin timsali, davranış yöntemi.Öğretmen kıyamete kadar değerini koruyacaktır.Öğretmenlik kutsal bir meslektir.EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ DİNAMO GÖREVİ GÖREN GÜÇTÜR.ÖĞRETMENLERE GEREKEN DEĞERİ VEREN TOPLUMLAR ALTIN ÇAĞINI YAŞAMIŞLARDIR.Öğretmensiz ve rehbersiz bir hayat düşünülemez.Eğitimsiz ve öğretimden mahrum topluluklar kendilerine efendi arayan bi çarelerdir.Azatsız kölelerdir.Buyruk ve emir almaya alışmışlardır.Üreten ve yeni bilgilerle donanmayan ve rüzgarda savrulan kuru bir yaprak gibi zamanın yok ettiği bir varlık olarak hayatını tamamlar.İnsan düşünen,inanan,inandığını yaşayan,mücadele eden,yaşama biçimini idealine göre belirleyen bir varlıktır.İnsanlığın başlangıcından bu güne kadar mücadele etmiş ve devletler kurup cihan devleti olarak hayatını idame ettirmiştir.Atalarımızın yaptıkları mücadelelri ve zaaflarını akıl süzgecinden geçirerek yeni nesiller yetiştirmede örnek olmalıyız. Namık CİHAN HOCAMA da saygılar.Tüm öğretmenlerimi saygı ile anıyorum.Sizler birer deryasınız.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle