Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Aralık 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Öğretmen’e Şiddete Hayır

ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR

Türk Eğitim- Sen Geyve ilçe başkanı Soner Bulut: ” İzmir’de şehit edilen okul müdürü Ayhan Kökmen’i unutmayalım, okullarda şiddete hayır. Öğretmene sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır.”dedi.

Soner Bulut yaptığı basın açıklamasında özetle şunları söyledi: Son yıllarda üzülerek şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vak’aları artık sıradanlaşmış, 3. sayfa haberleri arasına girmiş durumdadır. Neredeyse gün geçmiyor ki, öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan bir öğretmen haberiyle karşılaşmayalım.

Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir.

Soner Bulut, İzmir Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesine tepki göstererek, “Öğretmene uygulanan şiddet olayları vuku bulduğunda, sorumluluk makamlarını işgal edenlerin de kınama mesajlarını tabii ki olumlu buluyoruz. Ancak, yetki sahibi olanların, sadece kınamakla yetinmesini bir zafiyet olarak gördüğümüzü ve kendilerinden daha somut adımlar atmalarını da beklediğimizin bilinmesini istiyoruz.

Tekraren Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Hükumete çağrıda bulunuyoruz.
Öğretmene şiddeti nefretle kınıyor, reddediyor, telin ediyoruz. Öğretmene şiddet konusunda tüm eğitim çalışanlarının tek vücut, dimdik ayakta olduğunu kamu oyuna ilan ediyoruz.

Öğretmene şiddet konusunda caydırıcı tedbirler alınmasını, öğretmene verilen değer konusunda öğrenci ve velilerin bilinçlendirilmesini yetkililerden talep ediyoruz.

Sayın veliler, sizin çocuklarınız, bizim çocuğumuzdur. Biz bu düşünceyle onları ailesine, vatana, millete hayırlı birer evlat olarak yetiştirmek isteriz.

Ayhan öğretmene Cenabı Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

2289 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Öğretmen’e Şiddete Hayır için 1 yorum

 1. ahmet canbolat dedi ki:

  Soner beye ve sendikasına teşekkür ederiz..
  Öğretmene sahip çıkan açıklamaları nedeniyle..
  Kusura bakmasınlar yetkili sendikadan böyle bir geniş çaplı açıklama beklerdik ama onlar eğitim haricinde başka siyasi işlerle ilgileniyor ve mitingler yapıyor.
  önce öğretmene sahip çıkın;
  üyelerinize sahip çıkın siyasi mitingler için enerji harcadığınız kadar türk eğitim sistemi ve şiddet gören öğretmenler için açıklamalar yapın, mitingler yapın.
  ivedilikle bunu bekliyoruz.
  eğitimin, disiplinin, kalitenin …
  yükseltilmesi için projeler üretirseniz memlekete daha büyük iyilik yapmış olursunuz.
  iyiniyetle ve acilen…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle