Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Öğrencinin Okulu Değiştirilecek

Öncelik çocukların

Geyve İlçesi’nde eğitim gören 7 yaşında ki Y.A’nın anne ve babası, öğretmeninin ödev yapamadığı için kızlarının yanağını sıkarak kızarttığı iddiasıyla savcılığa başvurduğu olayı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş çözdü. Durmuş küçük kızın mutlu bir şekilde okuluna gitmesi için sınıfının değiştirilmesi talimatı verdi.

Geyve Şehit Atanur Bulut İlkokulu 1’inci sınıf öğrencisi Y.A., iddiaya göre, geçen hafta perşembe günü verilen ödevi sınıfta okuyamadı. Bunun üzerine sınıf öğretmeni kız öğrencinin yanağını eliyle sıktı. Okuldan eve ağlayarak gelen Y.A., anne ve babasına olayı anlattı. Anne Nigar ve baba Erkan A., okul müdürü ve Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne öğretmen hakkında şikayette bulundu.

Okul müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün şikayeti dikkate almadığını iddia eden çift, bu kez Geyve Cumhuriyet Savcılığı’na öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu. Pedagog ve avukat eşliğinde ifadesi alınan Y.A., daha sonra yüzünde darp ve cebir izinin olup olmadığının tespiti için Geyve Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Küçük kızın yapılan muayenesinde doktor tarafından darp ve cebir izine rastlanmadığına dair rapor verildi.

Olayın basına yansımasıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş devreye girdi. Çocukların eğitim ve öğretim hayatlarına mutlu bir şekilde devam etmelerinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Durmuş Haberlisin.com Editörüne açıklamalarda bulundu.

İl Milli Eğitim müdürü Fazilet Durmuş “Pirenin deve yapıldığı bir olay. Küçük çocukların ifade, adliye, hastane gibi ortamlara bu işler için gitmemesi gerekiyor. Bizim önceliğimiz çocuklarımızın mutlu bir şekilde eğitim görmelerini sağlamak. Meselenin bu boyutlara gelmesinde kimsenin kazancı yok. Aksine gereksiz yıpranma var. Küçük kızımızın bir an önce okuluna dönmesi için sınıfının değiştirilmesi sağlanacak. Burada önceliğimiz çocuğun eğitimi olmalı. İlçe Milli Eğitim Müdürüm ile görüşüp konu hakkında bilgi aldım. Anne ve babanın iddiaları var. İddiaları doğrulayan bir emare yok. Okul Müdürü ve öğretmenimiz iddiaları kabul etmiyor. Kimin haklı kimin haksız olduğu meselesi ikinci meselemiz. Küçük kızımızın bir an evvel okuluna dönmesi ve mutlu bir şekilde eğitim görmesi gerekiyor” dedi.

KAYNAK:Haberlisin.com

 

3189 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle