Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet

Öğrenciler MANGALA yı Seviyor…

Geyve İlçesi Atatürk Ortaokulunda düzenlenen MANGALA etkinliğine öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Atatürk Ortaokulunda, Zeka Oyunları Dersi kapsamında düzenlenen MANGALA Etkinliğine katılım yüksek oldu.

Bilişim Dersi öğretmeni Şeyma Atmaca tarafından düzenlenen etkinliğe 6/ A – B – C şubelerinden 56 öğrenci katıldı. 3 set üzerinden oynanılan maçlar sonunda; 6/C Emirhan Özsöz 1. 6/A Sude Azra Güleç 2. 6/B Zeynep Biçer 3. oldu. Dereceye giren öğrencilere madalyaları öğretmenleri ve okul müdürü tarafından takıldı.

Bilişim Dersi öğretmeni Şeyma Atmaca Mangala oyunu ile ilgili şu bilgileri verdi: ” MANGALA kökü Orta Asya’ya dayanan 4000 yıllık bir oyun. Zeka ve strateji oyunu. Mangala tahtasında taşlar ile oynanır. Amaç, hazineye taşları biriktirmek. 48 taş ile oynanıyor. 24-24 beraberlikte olabiliyor. En çok taşı alan kazanıyor.”

Atatürk Ortaokulu Müdürü Sevgi Koçak kısa açıklamasında; “Esası zeka ve stratejiye dayanan Mangala oyununa öğrencilerin ilgisini görmekten mutlu oldum. Bu tür zeka etkinlikleri ve sosyal faaliyetler öğrencileri TV başından oyun portallarından uzaklaştıracağı için ayrıca da önemli. Başarılı olan öğrencilerimi ve tüm katılan öğrencilerimi kutluyorum. Emek veren öğretmen arkadaşlarımı da ayrıca kutluyorum.” Dedi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

3692 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle