Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mart 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Öğrencilerin güvenliği için okulda turnike sistemi

Öğrencilerin güvenliği için okulda turnike sistemi

Geyve Mesleki teknik ve Anadolu Lisesinde Turnikeli geçiş sistemine geçildi.

Geyve’de “Güvenli Okul Projesi” kapsamında pilot olarak belirlenen Geyve Mesleki teknik ve Anadolu Lisesinde öğrencilerin giriş ve çıkışları kartlı sistemle takip ediliyor.

Geyve Mesleki teknik ve Anadolu Lisesi girişine konulan turnike sistemiyle öğrenciler, okula giriş ve çıkışlarında kartlarını okutuyor.

Sistemde öğrenciler turnike üzerinde, çift tarafta bulunan okuyucular sayesinde öğrenciler girişte ve çıkışta kartlarını okutmak suretiyle geçiş yapmaktadırlar. Kartını okutan öğrencinin resmi ve kimlik bilgileri güvenlik görevlisinin kontrol edebileceği monitörlere yansımaktadır. Monitörler kontrol amacıyla kullanıldığı gibi geçiş yapan öğrencinin, geçişe engel teşkil edecek herhangi bir durumu varsa bilgilendirme de yapabilmektedir.

Amaçlarının öğrencilerin güvenliğini sağlamak olduğunu söyleyen Geyve Mesleki teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Kurşun; caydırıcılık sağlamak , güvenlik zafiyetine yol açmamak, izinsiz geçişleri önlemek kısacası Öğrencilerimizin daha güvenli bir okulda eğitim görmelerini sağlamak ayrıca onların devam devamsızlık takiplerini en kısa zamanda velilerle paylaşmak için böyle bir sistemi okulumuzda gerçekleştirdik, Öğrenci haftalık ders programına göre çıkış yapabiliyor. Dersi varsa çıkamıyor. Sistem, öğrenciye ulaşabilme, öğrencinin takibi, velinin anında bilgi edinmesi açısından bizim için büyük anlam ifade ediyor.” dedi.

SİSTEMİN ÖZELLİKLERİ

*İstenirse gelmeyen öğrencinin velisi haberdar edilebilir

*Sistem belirli bir saatte okula girmesi gerektiği halde girişini yapmamış öğrencilerin tespitini otomatik yapar ve velilerine SMS ile bildirimde bulunabilir.

*Dilerseniz geç kalan öğrencilerin velilerine, okula geldikleri anda SMS ile haber verebilir, öğrencisinin okula geçte olsa ulaştığını bildirebilirsiniz.

*Veliler öğrencilerinin okula sağ salim ulaşıp ulaşmadığı ile ilgili bilgiye anında sahip olacağından, olası bir sıkıntılı durumda velinin durumdan en kısa sürede haberdar edilmesi mümkün olmaktadır.

*Gelmeyen öğrencinin veli etkileşimli takibinin yapılması, devamsızlık yüzdelerine de olumlu yönde etki etmektedir.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1469 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle