Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Öğrencilerin Eskişehir Gezisi

ESKİŞEHİR BEĞENİLDİ

Geyve Anadolu Lisesi Eskişehir Gezisi Düzenledi.

Geyve Anadolu Lisesi mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında, okul müdür yardımcımız Mücahit Tarakçı, öğretmenler Selçuk Altun, Fikret Oruç, Seda Bulut, okul memuru Şükrü Canyakmaz ve öğrencilerin katılımıyla Eskişehir gezisi düzenlediler.

Geziye öncelikle Anadolu Üniversitesi ziyaretiyle başlayan öğrenciler ve öğretmenler Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi´ni gezdiler.

Lise son sınıfta olup mezun olacak öğrencilerin Üniversite tanıtım gezileri öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olduğuna, aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerin motivasyonlarının arttığına, bakış açılarının daha da genişlediği biliniyor.

Bu kapsamda; Geyve Anadolu Lisesinde okuyupta üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak, meslekler hakkında öğretim üyelerinden, üniversite ve üniversitede yaşam hakkında; tanıtım biriminde görevli üniversite öğrencilerinden bilgi almalarına yardımcı olabilmek amacıyla Eskişehir’e gezi düzenlediler.

Anadolu Üniversitesi, Geyve Anadolu Lisesi gezi kafilesini karşılayarak Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi´nin bölümleri hakkında, sohbet ortamında ve soru cevap seklinde bilgi verdiler. Daha sonra öğrenciler derslere girerek sınıf ortamını gördüler. Derse katılan öğrencilerimiz motive oldular.

Öğrencilere üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunan gezide; öğrenciler  bölümler hakkında bilgi alıp,  okulun fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıdılar  ve genel havasını teneffüs ettiler.

Geyve Anadolu Lisesi öğrencileri, Üniversite gezisinin ardından Balmumu Müzesi, Odunpazarı Evleri, Sazova Parkı, Uçak Müzesi ziyaret ederek Geyve’ye döndüler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

636 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle