Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Ocak 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Köyler, Manşet

yibo.12Karne Töreni Doğantepe YİBO da Yapıldı…

 

Geyve Kaymakamlığı, 2012 – 2013 Eğitim – Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Törenini Doğantepe Köyündeki YİBO ( Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ) da düzenledi.

Törene; İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçe Jandarma Komutanı Lütfü Varol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant, M. Eğt. Şub. Müdürleri Davut Karamehmetoğlu ve Mehmet Doğan, İl Genel Meclisi Üyeleri Osman Erköse ve Neşet Çakır, AKP Belediye Meclis Üyesi F. Ayhan Yalçın, AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Aynur Kuru Gökdemir, Protokol Üyeleri,İlçe Orta Dereceli Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Programı,  Okulun Türkçe Öğretmeni Meryem Betül Bayram sundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesinden sonra,Okul Müdür Metin Erdoğan kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant, İlçedeki Eğitim ve Öğretim ile ilgili bir bilgilendirme konuşması sundu.

Okul Öğrencileri; Beyza Nur Tıngır ve Talha Kaya ‘Öğretmen Olmak İstiyorum.’ Adlı şiri okudu.

İlçe Kaymakamı İdris Abıyık Okul Öğrencileri;  8. Sınıf: Gülsüm Yanık, 7. Sınıf: İlayda Uyar, 6. Sınıf: Ebranur Çoban’a karnelerini verdi. Kaymakam daha sonra Seviye Belirleme Sınavlarında 1. Olan öğrenciye altın taktı, diğer dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Antrenör Sevim Saniye Bekel yönetimindeki ekip, ‘Muş Yöresi Halk Oyunları’ndan örnekler sundu.

Programın sonunda konuklara okulun yemekhanesinde öğle yemeği ikram edildi.

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyve

 

 

4574 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Öğrenciler Karne Heyecanıyla Yarıyıl Tatiline Girdiler.. için 6 Yorum

 1. cevat güngör dedi ki:

  Sayın kaymakamımız Geyve ye ayrı bir heyacan kattı başarılarının devamını dilerim

 2. Şeref Elma dedi ki:

  Geyve’de Muş Yöresi Ne Alaka?? Ne Zaman Geyve Yöresi… Neden Geyve Yöresi Değil?? Tüm Yöneticileri Kınıyorum… Orda Olsaydım Kesinlikle Pretosto ederdim izlemezdim…Geyve Yöresinin Folkloruna neden önem vermiyorsunuz neden küçüklere geyve yöresini öğretmiyorsunuz..bir geyveli olarak başta okul müdürüne soruyorum neden ??

 3. Erdem dedi ki:

  şEREF BEY gerçekten sizi tebrik ediyorum..iyi tesbit etmişşiniz..Gidin bakayım Muşta bir geyve oyun havası öğretin ..ne olacak..

 4. misafir dedi ki:

  Kendi yöremizin ne güzel oyunları varken nerden çıktı muş yöresi oyunları kendi yöremizin oyunları bitti de başka yörenin oyunlarınamı geldi sıra, Önce Geyve yöremizin kendi kültürümüzün oyunlarına sahip çıkalımmisafir

 5. birbefa dedi ki:

  Şeref Bey’e sonuna kadar katılıyorum.Sakarya ‘da isim hakkı verilmemesi için uğraşılan GEYVE YÖRESİ oyunlarına ilçemiz programlarında dahi yer verilmemesini kınıyorum.Şenlik, etkinlik, gösteri veya festival kapsamında pek tabi folklor mozaiktir, hepsi bizimdir.Ama burası GEYVE ve ve bizim bir folklor kültürümüz var.Buralı olmasanız da biraz saygı sayın yöneticiler..Gerçi sizi alkışlayanlar da vardır…

 6. Aziz dedi ki:

  Arkadaşım tek birşey söylemek istiyorum buradan.
  Bu sitenin yapılışında kimlerin en ufak bir katkısı olduysa ellerine emeğine sağlık diyorum. Herşey için teşekkürler. Eklentileri açıklamalı olarak vermeniz gerçekten büyük incelik. Aynı zamanda emek harcanması gereken bir durum. Ki, bu olay WP nin kendi sitesinde bile yok. cok teşekkfcrler.
  Bu arada sitemim, admin panelindeki gibi yazı gönderme ve ayrıntılı yorum gönderme eklentisi aradım ama bulamadım. Bulduğunuz zaman haber verebilirseniz minnettar kalırım. Sağlıcakla kalın.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle