Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Nisan 2019 | Manşet, üst Haberler

Öğrenciler Miraç kandilini kutladı

Öğrenciler Miraç kandilini kutladı

Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi Miraç kandilini kutladı.

Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi müdürü Erol Erdem konuyla ilgili şunları söyledi: Miraç Kandili programını Orhan camii şerifinde ihya ettik. Programı öğrencilerimiz, meslek dersi öğretmeni Mürsel Kılıç rehberliğinde hazırladı. Öğrenciler, ilahiler okudu, salavatlar getirdiler, Kur’anı Kerim’den aşırlar okudular, dua ettiler. Okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerinin yoğun katılım sağladığı Miraç gecesi programına Yorükler mahalle sakinleri de iştirak etti. Cemaate pilav ayran ikram edildi, Yatsı namazını okulumuz öğrencisi Abdüsselam Yıldırım kıldırdı, program dualarla sona erdi.

Okul müdürü Erol Erdem sözlerine şöyle devam etti. Bu programı düzenleyen ve katılanlara teşekkür ediyorum. Çünkü biz Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hem akademik ve bilimsel faaliyetlerde iddialıyız. hem de mesleki çalışmalar da iddialıyız. Öğrencilerimizi fen Bilimlerinde yetiştirdiğimiz gibi milli ve manevi değerlerde de yetiştirmek istiyoruz. Bilimsiz din topaldır dinsiz bilim ise kördür. Bu tür programlara devam edeceğiz, Geyve Anadolu imam hatip lisesi akademik başarının adresi sosyal etkinliklerin merkezidir.

Mehmet AYDOĞAN-Geyvemedya.com

465 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle