Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Öğrenciler Fidan Dikti…

geyve-orman-haftasi-ogrenciler-fidan-dikimi- (39)Geyve İlçesinde ” 21 mart Ormancılık Günü Kutlama Etkinlikleri” çerçevesinde Ormancılık Haftası ve Ağaç Bayramı nedeniyle öğrenciler fidan dikti.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleşen uygulamada; İlçedeki Orta Dereceli Okullardan gelen sembolik öğrenci gurupları, Epçeler Mahallesi sınırları içinde yer alan sahada görevliler tarafından hazırlanan yerlere sedir fidanları dikildi. Fidan dikim uygulamaları 2 farklı sahada gerçekleştirildi.

Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, etkinliğe katılan öğrencilere önce teşekkür etti ve fidan dikim tekniği ile ilgili kısa açıklamalar yaptı. Daha sonra hazırlanan yerlere öğrenciler ve gelen protokol üyeleri ile Garnizon Komutanlığı görevlileri fidanları dikti. Fidan diken öğrencilere görevliler tarafından, içinde minik hediyeler bulunan çanta ve fidan hediye edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Salih Canbal, öğrenciler ile birlikte fidan dikerek onlara yaptıkları işin önemini bir kere daha anlattı. Geyve İlçe Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, fidan dağıtımlarının ve fidan dikim uygulamalarının aralıksız devam edeceğini açıkladı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2112 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Öğrenciler Fidan Dikti… için 1 yorum

  1. a.g dedi ki:

    tüm orman işletme teşkilatı çalışanları özellikle sayman hanımefendiyi gayret ve hizmetlerinden dolayı tebrik ediyor katılan tüm kurumlara halkımıza ve öğrencilerimize geyvemize yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkürlerimi teşekkürlerimi sunuyorum

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle