Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sakarya, Yaşam

Odun Kesme Yarışması” Bölge Elemeleri Geyve’deYapıldı…

 

odun.16Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Doğantepe Orman Deposunda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile StihlTimberSpors işbirliğiyle hazırlanan “Odun Kesme Yarışması”nın bölge bireysel elemeleri yapıldı.

Elemelere; İstanbul, Bolu, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüklerinden 10’ar kişilik ekipler katıldı.

Dünya’da 30 yıldır yapılan bu yarışmayı Yeni Zellenda’lı oduncular üretti ve 28 ülkede bu yarışma yapılmakta. Türkiye bu yarışmaya 2 yıldır katılıyor. Her bölgeden en iyi derceyi yapan 4 yarışmacının o bölgeyi, Türkiye Şampiyonasında temsil edeceği açıklandı.

Yarışmayı, Şems Ajans Proje Koordinatörü Savaş GüçlüYönetti. Yaban TV – Ormancı Program Ekibi yarışmayı kayda aldı ve en kısa sürede yayınlayacağını belirtti.

Yarımayı; Gölcük İşletme Müdürü Özlem Cevahirci, Bolu-Aladağ İlş. Şefi Osman Özdemir, İstanbul Or-Köy Temsilcisi Fevzi Delice, Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Böl. Mdr. Yrd. Reşat Benli, Or-Köy Şb. Mdr. Turgut Çangır, Karadeniz TÜ Böl. Başk. Prof. Dr. İbrahim Turna,Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal ve İşletme Şefleri ile İşletme Personeli izledi.

Yarışmacı – Sporcular; önce sabitlenmiş bir kütükten 40 cm. uzunluğunda 2 parça kesti, kesilen parçalar diğer stanta taşınarak üzerleri boya ile dilimlendi ve kesilen kütük parçası çizgiler üzerinden 6 eşit parçaya ayrıldı. Kesilen parçalar bir başka stanta taşınarak depolandı ve yarışması-sporcu koşarak bitiş zilini çaldı. Her guruptan en iyi zamanı yapan ilk 4 yarışmacı o bölgeyi temsil hakkını kazandı.

Yarışmalar sonunda Adapazarı Bölge Müdürlüğünü temsil edecek olan ekip şu isimlerden oluştu; Ali Gür (Gölcük İşlt.Mdr.),Eyüp Kurt (Gölcük İşl.Mdr.), Hüseyin İnak (Hendek İşl.Mdr.), İsa Ercan (Geyve İşl. Mdr.). Yedek: Recep Boğar (Adapazarı Böl. Mdr.)

Geyve İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal ve İşletme Şeflerinin bir aksilik olmaması için gösterdikleri çaba dikkatlerden kaçmadı.                  

Namık Cihan.Geyvemedya.com

3236 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle