Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ekim 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Yaşam

Oda Başkanları, Şanlı Urfa Oda Başkanlarını Konuk Etti…

Sakarya İli Ziraat Odası Başkanılığında İlçe Ziraat Oda Başkanlarından oluşan gurup, ŞanlıUrfa İli Ziraat Oda Başkanlarından oluşan konuklarını ağırladı.

 

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Bayraktar ve Akyazı İlçesi Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar Başkanlığında İlçe Ziraat Oda Başkanlarından oluşan heyet, Şanlı Urfa İli Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu Başkanlığında ve İlçe Ziraat Oda Başkanlarından oluşan konuklarını, Sapanca İlçesi SaSa Tesisinde karşıladı ve birlikte kahvaltı yapıldı. Kahvaltıda bir konuşma yapan Bayraktar konuklara hoş geldiniz dedi ve programı anlattı.

A.Ş.Bayraktar uygulama hakkında şu açıklamayı yaptı: ‘ Ziraat Odaları Genel Başakanlığı tarafından, Ziraat Odaları arası diyaloğu arttırmak amacıyla uygullamaya koyulan bir projedir bu. Odalar bir birlerini ziyaret edecek, bir birleriyle diyalog kurmalarına ve bir birlerini tanımaya imkan sağlanacak. Değişik yerlerde üretim yapan insanların,değişik yerlerde nasıl üretim yaptıklarının görülmesi imkanı sağlanacak. Bu uygulamada Sakarya İli ile Şanlı Urfa İli eşleştirildi. Sakarya İlindeki oda başkanları ile tanışma fırsatı bulacaklar. Bizlerde Urfa İlinde misafir olduğumuzda, o ildeki üretim şartlarını ve üretim desenini  yerinde inceleme fırsatını bulacağız.’

Ev sahibi ve konuk oda başkanları kahvaltıdan sonra;  Arifiye Fidancılığı ve Adapazarı Şeker Fabrikasını ziyaret etti. Fabrika İşletme Müdürü Şaban Bilgikarca, APEK Yön. Kur Üyesi Şevket Kökçü ve Şeker İş Şb. Bş. Oğuz Kalay konuklarına fabrikayı gezdirerek üretim aşamaları ile ilgili bilgiler verdi ve soruları cevapladı.

Fabrika ziyaretinden sonra odabaşkanlarından oluşan heyet Söğütlü İlçesi Ziraat Odasını ziyaret etti ve Oda Başkanı Recep Özlü’nün açıklamalarını dinledi.

Heyet daha sonra Kaynarca İlçesi Ziraat Odasını ziyaret etti. Kaynarca Z. Oda Başkanı Cevdet Günhan konuklarına mancarlı pide ve keşkek ikram etti. Heyet daha sonra Karasu Longozu gezdi ve Yeni mahallede yemek yedi.

Bu uygulamada Geyve İlçesini; Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar, Oda Yön. Kur. Üyeleri Muammer Yüksel ve Fuat Bilek’ten meydana gelen heyet temsil etti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2391 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle