Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Kasım 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset

O zararı uğratanlara Dava açılıyor

ihale.2Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya belediyeyi zarara uğratanlar hakkında dava açılması talimatını verdi. Küçük Sanayi Sitesi’nde tamamlanmayan işlere ödenen paralar dönemin yöneticilerinden geri isteniyor.

DAVA AÇILIYOR

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya göreve geldiği günden bu yana geçmişin borçlarını ödemeye çalışıyor. Başkan Kaya kendisinden öncenin borçlarını kurumlarda devamlılık esastır mantığıyla çözüme kavuştururken, sorumlularının peşini bırakmıyor.  Belediye adına yapılan işlerde kurumun zarara uğratıldığı mahkemece tespit edilince Kaya, dönemin yöneticilerini dava etmeye karar verdi.

İSİMLER İSTENDİ

Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımında belediye yükümlülüğünü yerine getirmediği için site yönetimi tarafından dava edilmiş ve belediye tazminata mahkûm edilmişti. Mahkeme gerekçeli kararında bitirilmeyen işlere için düzenlenen ve ödenen hak edişlerden dolayı belediyeyi haksız bulmuştu. Geyve Belediyesi Sanayi Bakanlığı’ndan dönemin evraklarında imzası olan sorumluların isimlerini istedi.

GEYVE’NİN PARASI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Gerek Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımında gerekse diğer işlerde kurumu zarara uğratan kim varsa bedelini ödemeli. Bedavadan atıp tutmakla, dedikodu üretmekle bir yere varılamaz. Usulsüz işlere imza atan kim varsa mahkemeye vereceğiz.  Kimse Geyve’nin parasını çarçur edemez. Geyve’ye daha iyi hizmet vermek için buradayız” dedi.

‘BEDELİNİ ÖDEYECEK’

Murat Kaya, belediyeyi hangi şartlarda devraldıklarını kamuoyunun bildiğini belirterek “50’den fazla dosya vardı. Şükürler olsun büyük bölümünü ödedik ve ödemeler yapılırken halkımıza hizmetlerimizde oldu. Ben yanlış yapanların, yaptıklarının yanlarına kar kalmaması için dava açılması talimatını verdim. Kişilerin hataları nedeniyle belediyenin kaybettiği davaların parasını dönemin imza atanlarından isteyeceğiz” dedi.

2867 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

O zararı uğratanlara Dava açılıyor için 1 yorum

  1. Geyvemedya dedi ki:

    Sitemize gelen yorumların, yayıncılık ilke sınırlarını zorlaması ve yorum sahiplerini hukuki sıkıntılara yol açmaması için yorumlara kapatılmıştır.
    Göstermiş olduğunuz hoşgörü ve anlayış için teşekkür ederiz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle