Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

O En Şefkatli Otobüs Şoförü..

ECE-ERKEN-İYİ-FİKİR-GEYVELİ-BAYAN-OTOBÜS-KAPTANİ- (16)Geyve’li otobüs şöförü Hüseyin Akıncı’nın eşi olan otobüs kaptanı Zeynep Alemdar Akıncı Kaptanlar Kulübü tarafından ayın kaptan şöförü seçildi.

Ece Erken ‘le İyi Fikir TV programı, 08.Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle otobüs kaptanlığı yapan aralarında Geyve’nin gelini olan Zeynep Alemdar Akıncı ile birlikte Figen Korkutan ve Ayşe Kurt’u canlı yayında konuk etti.

Dünyanın en zor ama bir o kadar da zevkli mesleklerinden olan yılın Otobüs Kaptanlığına Geyve’nin gelini bir bayan talip oldu.

İlçemiz Tepecikler Mahallesinde ikamet eden ve Kerestecilik ile uğraşan İsmail Akıncı’nın izmit’te otobüs şöförü olan oğlu Hüseyin Akıncı’nın eşi olan Zeynep Alemdar Akıncı’da şefkatli elleri ile zor meslek olan otobüs kaptanlığını icra ediyor.

TRT haber’de yayınlanan ve Ece Erken’in sunduğu İyi Fikir programına konuk olan Zeynep Alemdar Akıncı ve arkadaşları zor ve sorumluluk isteyen mesleğin püf noktalarını Dünya Kadınlar Gününde tüm Türkiye’ye anlattılar.

Zeynep Alemdar Akıncı; 22 yıldır bu işi yapıyorum.Bayanların artık her işi yapabildiğine inanıyorum. Bir işin kadını erkeği olmaz. Akıncı, otobüs kaptanlığı yapmanın heyecanını yaşadığını ifade ederken, “”İşimi severek yapıyorum. Sorumluluğumu çok iyi biliyorum. Türkiye’de bu işi yapmak gerçekten çok güzel. Biz bayan sürücü olarak bu konuda ne kadar başarılı olduğumuzu kanıtladık. Yolcularımız da bizimle aynı fikirde. Umarım bu işi yapan bayan sürücüsü sayısı artar” diye konuştu.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

YAYINLANAN PROGRAMIN TAMAMI
38. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz

7814 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle