Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Nisan 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Nice 1 Mayıslara…

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in (sav), alın teri ve emekle ilgili hadisiyle kutladı

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ilk kez 1923′te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan’ında, “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

Başkan Kaya kutlama mesajında “Peygamber Efendimiz işçinin ücretinin vaktinde ödenmesini emretmekte, işçiyi çalıştırıp ta ücretini ödemeyenlerin hasmı olduğunu beyan buyurmaktadır. İbn Ömer (r.a.) Resûlullah’ın “İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz” buyurduğunu rivayet etmiştir. Alın teri ve emeği bu kadar yüce gören bir dinin mensuplarıyız. Bu mihvalde hareket ederek çalışanlarımızın yarınlara umutla bakabilmesi için mesai harcamaktayız”

İş kazalarının yaşanmadığı, barış ve huzur içinde nice 1 Mayıslar temennisinde bulunan Başkan Kaya “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün adına yakışır şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde, bayram tadında kutlanmasını temenni ederim. İşçinin emekçinin hakkını alabildiği, iş kazalarının yaşanmadığı, barış ve huzur içerisinde nice 1 Mayıslar kutlamak temennisiyle emekçilerimizin bayramını kutlarım” dedi .

2639 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle