Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Nisan 2012 | Eğitim, Fotoğraflar, Gündem, Manşet

Elvan Bey Derneği ‘Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı Düzenledi…

Geyve İlçesi Elvan Bey Yardımlaşma Derneği Yönetimi tarafından, Necip Fazıl Kısakürek’i anma programı düzenledi.

SAÜ.Geyve MYO M.A. Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen anma programına; Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant ve Şb. Müd.Mehmet Doğan, öğrenciler ve dernek üyeleri katıldı.

Sunuculuğunu SML edebiyat öğretmeni Mehmet Aydoğan’ın yaptığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın birlikte söylenmesi ile başladı.

Dernek Başkanı Kadir Çevik tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Açılış konuşmasını Dernek Başkan Yardımcısı Abdullah Özdemir yaptı.

Kısakürek’in hayatı ve eserlerini tanıtan slayt gösterisinden sonra öğrenci Yunus Emre Özel ‘İstiklal Marşı’nın tamamını şiir olarak sundu.

Geyve A.L. den Nagehan Sönmez, İ.H.L.den Merve Yüce, S.M.L.den Yunus Tekin, Geyve A.L. den Burcunur Kabakçı, İ.H.L. den Şeyma Nalcı, A.F.B.A.L. den Kübra Haymana, S.M.L. den Büşra Akçay, METEM den Onur Günaydın, A.F.B.A.L. den Yaren Ertürk, Geyve A.L. den Ayşenur Kısa, METEM den Kübra Uysal, S.M.L. den Emine Dilek, İ.H.L. den Feyzanur Mert  H.F.K. Anma programı nedeni ile düzenlenen yarışamaya sundukları kompozisyon ve şiirlerini okudu.

Drenek yönetimi tarafından yarışmaya katılan öğrencilerin tamamına kitap ve küçük altın dağıtıldı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2069 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Elvan Bey Derneğinden Necip Fazıl’ı Anma Programı için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Fikir düşünce ve aksiyon adamı Necip Fazılı saygı ile anıyoruz.Dava adamına yakışır bir yaşam ile hayatını idame ettirdi.Allah ondan razı olsun.Eserleri ile gençliğin yetişmesine örnek oldu.Onun yetiştirdiği gençler ve devlet adamları ondan aldıkları ideallerle devlet kademelerinde görev yapıyorlar.İki dönem olarak hayatını belirlemiştir.1. arayış.2. si ise islama bağlılık ve idol dönemidir.ÖNDER OLARAK ANMAYA VESİLE OLNLARI VE KATILANLARI KUTLUYORUM.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle