Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Kasım 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Yaşam

ULU ÖNDER ATATÜRK 75. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI.

GEYVE 10kasım  2013 törenleri (8)Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 75. Yılında Törenlerle Anıldı…

Geyve İlçesinde Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 75. Yılında törenlerle anıldı.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma porgramını öğretmen Yılmaz Yürek sundu. Programa Protokol Üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı J. Yzbş. Lütfü Varol, Belediye Başkanı Murat Kaya Anıta çelenk sundu. Törene katılanların birlikte İstiklal Marşını söylemesi sırasında Bayraklar göndere çekildi. Saat 9.05 te belediye hoparlöründen yayınlanan siren sesi, törene katılan araçların ve diğer araçların kornalarını çalmaları ile birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Geyve Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerin hazırladığı “Atayı Anma Programı” Kültür Merkezinde sunuldu. Programı Geyve A.L. Öğretmenleri Türkan Yürek ve Bülent Sayak sundu.

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Geyve A.L. Müdürü Fatma Sancaklı yaptı.

Geyve A.L. Öğrencileri;

Gökhan Kaplan “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni, İslam Kabataş “Gençliğin Ataya Cevabı”nı, Aleyna Tufan “Atatürk’ten Son Mektup” şiirini, Gizem Özdemir “Atayı Anarken” konuşmasını, Halil İbrahin İnan ve Tuğçe Hancıoğlu “Basında Atatürk”, Buse Sertel “Mustafa Kemaller Tükenmez” şiirini, Aslı Yaman ve Abdullah Yetim “Atatürkün Anıları”nı, Beyzanur Kasa”Atatürkü Duymak” şiirini sundu.

Aataürk ile ilgili Sinevizyon gösterisinden sonra, Okul Öğrencilerinden oluşan “Okul Korosu”  “Çağlarda Atatürk” Oratoryosunu seslendirdi. Oratoryodan sonra koronun seslendirdiği “Atatürk Marşları” ile program sona erdi.

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2622 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle