Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Nisan 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

Muhtarlarla Tanışma Toplantısı…

geyve-kaymakamlığı-muhtarlar-toplantısı-nisan 2014- (1)Geyve İlçe Kaymakamlığı, Kültür Merkezi Salonunda  ‘ Yeni seçilen muhtarlar ile tanışma, Devir-teslim işlemleri hakkında bilgi, Mühürlerin değiştirilmesi, Muhtarların talepleri, Daire amirlerinin talepleri, Mütevelli heyetine 1 muhtar üyenin seçimi, dilek ve temenniler.’ gündemli bir toplantı düzenledi.

Toplantı divanı; İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, Garnizon Komutanı Lütfü Varol, İlçe Emniyet Müdürü Halil Bayar’dan meydana geldi.

Kaymakam Akbıyık konuşmasına, yeni göreve seçilen muhtarları kutlayarak başladı, görevlerinde başarılar diledi. Öncelikle su ve yol sorunlarının giderilmesi için nerelere başvurabileceklerini öğrenmelerini istedi.

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, muhtarların öncelikle yapmaları gerekenleri sıraladı. Devir-teslim tutanağını hazırlayıp getirmelerini, imza eksiklerinin giderilmesini, mühür paralarının yatırılmasını talep etti.

İlçe Garnizon Komutanı Lütfü Varol şu bilgileri verdi; Karakollar kapatıldı, asayiş timleri ile görev yapıyoruz. Evrak dağıtım yapıyoruz, araştırma yapıyoruz. Her zaman yardıma hazırız.

İlçe Emniyet Müdürü Halil Bayar kısa konuşmasına başarılar dileyerek başladı, olaylarla ilgili olarak bilgi aktarımlarının 155 nolu ücretsiz telefona yapılmasını istedi.

Toplantıya katılan Daire Amirleri sıra ile söz alarak, kendileri ile ilgili kısa bilgiler verdi.

İlçe Müftüsü Ali Erhun konuşmasında; ” İmamlar, müftülüğe bağlı devlet memurlarıdır. Cami ile ilgili, kuran kursları ile ilgili sıkıntıları bizlere aktarın. Söz düellosuna fırsat vermeyelim. Camilerde kullanılan ses cihazları ve toplanan yardımlar müftülüğün malıdır. Keyfi kullanılamaz. Gelen talepleri bizlere iletin.” Dedi.

İlçe Toplum Sağlığı Başkanı Dr. Arzu Bostancı. “Köylerdeki su depolarını bizler denetliyoruz . bakım ve temizliği ile ilgili uyarılara dikkat edelim. Hassas olalım. Tütün denetimi yapılıyor, bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz. Yapılan ihbarları gizli tutuyoruz.” dedi.

Daire Amirlerinin konuşmaları sonunda,  Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti için 1 muhtar üye seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan seçim sonunda; Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal 30 oy alarak seçildi.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

 

 

2986 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle