Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Mart 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Muhtarlara “KENE” Tanım Eğitimi…

geyve-muhtarlara-kene-tanimi-egitimi- (1)Geyve Muhtarlar Derneği Lokalinde, İlçe Mahallelerinde görev yapan muhtarlara bilgilendirme eğitimi verildi.

Geyve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından Mahalle Muhtarlarına “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi” hastalığını bulaştıran KENE ile ilgili bilgilenme-tanıma-korunma konulu eğitim verildi. Yapılan eğitim konuşmaları, video görüntüleri ile de desteklendi.

Görevlilerin verdikleri bilgilere göre, muhtarlar bu toplantıdan edindikleri bilgileri kahvelerinde-konaklarında vatandaşlara anlatacaklar.

Yapılan açıklamalara göre; yetkililer daha sonra da hazırlanacak bir program dahilinde tespit edilen merkez özelliği olan mahallelerde, okullarda, sağlık ocaklarında halkı bilgilendirme çalışmalarına devam edecekler.

Toplantıya katılan muhtarlar, böyle eğitimlerin elbette yararlı olduğunu ve öğrendiklerini de paylaşacaklarını açıkladı.

Namık cihan/Geyvemedya.com

1240 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle