Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Ekim 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Muhtarlara Bilgilendirme…

Muhtarlara Bilgilendirme…

Geyve Muhtarlar Derneği Toplantı Salonunda yapılan ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda, çeşitli konularda bilgilendirmeler yapıldı.

Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar konular ile ilgili açıklamasında şunları söyledi; ” Gündemimizde çeşitli konular bulunmakta. İlçemizdeki ayva festivaline desteklerini talep edeceğiz, neler yapabiliriz konuşacağız. Yöremizde ki tarımsal sıkıntıları konuşacağız. Önümüzdeki hafta Tarım Bakanlığında ki toplantıda dile getireceğiz. Hendek Tarım Fuarına katılımı konuşacağız, elimizden geleni yapacağız. SEDAŞ ta yapılacak toplantıya sunmak üzere sıkıntıları içeren dilekçeleri toplayacağız ve ileteceğiz. Muhtarlar Günü kutlamaları ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunacağız.”

İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Saban toplantıda ki konuşmasında şu bilgileri verdi: ” İlçemizde yaşanılan sorunları şu konu başlıklarında topladık; Maliyet arttırıcı unsurlar( mazot, gübre, ilaç, yem), Tarım arazilerinin parçalı ve dağınık olması, Çiftçi eğitimi ve uygulama (bilgiye ulaşmakta yaşanılan sıkıntılar), Tarımsal üretimde verim ve kalitenin düşük olması (mevcut birim alandan daha fazla üretim yapamıyoruz), Sulanabilen arazinin azlığı (sulamanın yaygınlaştırılması), Arazi yolları.”

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında muhtarlara yapımı tamamlanan Yöresel Ürünler yeri hakkında bilgiler verdi ve desteklerini istedi. Ayva Festivali konusunda açıklamalarda bulundu neleri nasıl yapmaları ile ilgili konuştu.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1253 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle