Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Şubat 2016 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya, Sür Manşet

Muayene de mesai saati uygulaması bitti!

muayenede-mesai-saati-uygulamasi-bitti-Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, kamu hastanelerinde saat 17.00’den sonra mesai dışı poliklinik hizmetlerinin verilmeye başlandığını duyurdu.

Artık saat 17.00’dan sonra da muayene randevusu alınabilecek; acilin yükü hafifleyecek

Muayene de mesai saati uygulaması bitti!

Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, kamu hastanelerinde saat 17.00’den sonra mesai dışı poliklinik hizmetlerinin verilmeye başlandığını duyurdu.

Poliklinik hizmetlerinde yaşanan yoğunluğu azaltmak için tüm illerde olduğu gibi Sakarya’daki devlet hastanelerinde de Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri Uygulaması 1 Şubat itibariyle devreye girdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, uygulamayla mesai saatlerinde yaşanan hasta yoğunluğunun azaltılması ve hastaların daha rahat randevu alabilmelerinin amaçlandığınısöyledi.
MUAYENE
Sağlam, acilde sağlık hizmeti alan bu tip hastaların ertesi gün yine polikliniklere gittiğini ifade etti. Mesai dışı poliklinik hizmetinin uygulamaya başlanması ile acil servislerde de rahatlama sağlanmasını beklediklerini kaydeden Sağlam, mesai dışı poliklinik hizmetiyle gündüz hastaneye gidemeyen çalışanların da rahatça muayene olabileceğini belitti.
MESAİ DIŞI
Sağlam, talep ve imkanlar dahilinde hastanelerde farklılık gösteren mesai dışı poliklinik hizmetlerinin hayata geçmesine destek vererek özveri ile çalışan personel ve doktorlara teşekkür etti. Mesai dışı poliklinik hizmeti almak isteyen hastalar Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu başvurusu yapabilecek.

1906 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle