Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Minikler Protokolle Fidan Diktiler

Geyve’de Orman Haftası Fidan Dikme Töreniyle Kutlandı

Orman Haftası ve 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısı ile Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Umurbey Mahallesinde fidan dikme töreni yapıldı.

Programa; Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol, Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. R. Gökhan Civek, İlçe Emniyet Müdürü Onur İlgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe SGK Müdürü Halil Bilir, İlçemizdeki bazı okulların müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba’nın günün anlam ve önemi hakkındaki konuşmasının ardından, Kaymakam İlyas Memiş yaptığı konuşmasında; ormanların ve ağacın hayatımızın her alanında olduğunu ve önemini belirterek Ülkemizin ve İlçemizin orman yönünden zengin olan bir coğrafyada bulunduğunu belirtti. Orman haftasının bu alanda toplumda bir farkındalık oluşturduğunu hatırlatarak ormanları koruma ve ormanlardan faydalanma dengesine dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Daha sonra programa katılan Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Orman İşletme Müdürü Cemalettin Kaba ve ilçe müdürleri çocuklarla birlikte Umurbey Mahallesi’nde fidan diktiler. Protokol üyeleri, ilk fidanları çocuklarla birlikte dikince ortaya güzel görüntüler çıktı.Geyve Orman İşletme Müdürlüğünce Umurbey mevkiinde hazırlanan yerlere, alınan bililere göre çam, selvi, defne türlerinden oluşan 350 fidan dikildi.

Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal, konuklarına pilav-kabak tatlısı-ayran ikram etti.

Törene katılanlara ve öğrencilere program sonunda fidan çantaları dağıtıldı.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

2231 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle