Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Haziran 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet

MİNİK ÖĞRENCİLERİN KURAN ZİYAFETİ

geyve-genc-gonulluler-dernegi-sene-sonu-hatim-programi- (16)Geyve’de minik öğrenciler Kuran-ı Kerim okuyarak davetlilerin gönüllerini coşturdu.

Geyve Genç Gönüllüler Derneği Erkek Sıbyan Talebelerinin sene sonu hatim programı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirilen programa, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkan Vekili Zeki Güneri, Ak Parti Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Eşme imam hatibi Ahmet Taşcı, Arifiye vekili Hasan Hüseyin ile öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geyve Genç Gönüllüler Derneği Başkanı Selami Akkuş’un sunduğu, 5-6 yaşındaki erkek talebelerin okudukları kuran, şiir, dua ve hadislerle izleyenlere duygulu anlar yaşatılan programda bazı izleyicilerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Minik talebeler ezberden ayetler, namaz sureleri, dualar, arapca hadis ve anlamları ile şiirler okurken siyer, akaid ve adab dersi sorularını cevapladılar.

Seyircilerin minikleri ayakta alkışladığı Program dua, başarı belgeleri, plaket ve hediyelerin verilmesinin ardından Eşme İmam hatibi Ahmet Taşcı’nın yaptırdığı dua ile son buldu.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

 

2712 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle