Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Mart 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Fidanlar, Miniklerin Elleriyle Toprakla Buluştu

Minik Fidanlar, Miniklerin Elleriyle Toprakla Buluştu.

Geyve’de Orman Haftası Nedeniyle Fidan Dikme Töreni Düzenlendi.

Orman Haftası ve 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çine Mahallesinde geçtiğimiz sene yanan orman sahasında fidan dikme töreni düzenlendi.

Programa; Kaymakam İlyas Memiş, Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd. Bçvş. Seydi Vakkas Aytekin, İlçe Malmüdürü Serdar Suat Aytek, İlçedeki bazı okulların müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba’nın günün anlam ve önemi hakkındaki konuşmasının ardından, Kaymakam İlyas Memiş yaptığı konuşmasında; ormanların ve ağacın hayatımızın her alanında olduğunu ve önemini belirterek Ülkemizin ve İlçemizin orman yönünden zengin olan bir coğrafyada bulunduğunu belirtti. Orman haftasının bu anlamda toplumda bir farkındalık oluşturduğunu hatırlatarak ormanları koruma ve ormanlardan faydalanma dengesine dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Orman Haftası kapsamında İlçedeki okullar arasında şiir ve resim dalında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere, Kaymakam İlyas Memiş, Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan tarafından hediyeleri takdim edildi.

Daha sonra Kaymakam Memiş ve programa katılanlar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan fidan dikme alanına geçerek fidan diktiler.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

1557 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle