Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset, üst Haberler

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GEYVE İLÇE TEŞKİLATI BASIN AÇIKLAMASI

mhp-geyve-baskani-kaya-basin-aciklamasi-MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya, son günlerde kamuoyunda ilçe teşkilatımız hakkında üretilen asılsız söylenti ve asparagas haberlerden dolayı basın açıklamasında bulundu.

“İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ” SÖYLENTİLERİ;

 Benim ilçe başkanlığımdan istifa ettiğim, birkaç yerel yazılı basında bu yönde haberler yayımlandığı ve istifamın teşkilat yönetiminde değerlendirildiği vb. haberler şahsıma bizzat iletilmiştir.

 Bilindiği üzere Ekim-2015 döneminde ilçe teşkilatımızın oybirliği ile başkanı olduğum yönetim kurulumuz genel merkez teşkilatımızın ataması ile görevine başlamıştır. Aradan geçen süre içinde ne benim ilçe başkanlığımın ne de herhangi yönetim kurulu üyelerimizin istifası sözkonusu olmadığı gibi konusu dahi olmamıştır. Kamuoyunda bu yönde çıkan haberler tamamen asılsız, asparagas haber olup gerçeği yansıtmamaktadır. Partimizin yetkili organları tarafından konu titizlikle takip edilmektedir; yapılan araştırma ve incelemede şu ana kadar böyle bir habere rastlanmamıştır. Tesbit edildiği takdirde ise sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak ve yargı önünde hesap vereceklerdir. Gerçekte var olmadığı halde asılsız haberleri gerçekmiş gibi topluma servis edenler tesbit edilip kamuoyu önünde iplikleri pazara çıkarılarak rezil edilecektir.

 Kaldı ki ilçe teşkilatımız tam bir uyum ve ahenk içinde Milliyetçi Hareket Partisinin tüzüğü dahilinde ilke ve politikaları ile ülkemize, milletimize ve bölgemize hizmet etme gayreti ve azmi içindedir. Başkan olarak ne benim ne de yönetim kurulu üyelerinden herhangi birinin istifası sözkonusu değildir; hepimiz dimdik ayaktayız. Bu asılsız haberler ülke genelinde olduğu gibi partimiz üzerinden olumsuz algı operasyonları ile ilçe teşkilatımızı da hedef alan, zayıflatmaya, itibarsızlaştırmaya yönelik beyhude gayretlerden ibarettir.  Her kim olursa olsun dürüst siyasetten ayrılıp başkasının felaketinden oy devşirmeye çalışırsa milletimiz kirli siyasetin karşılığını elbette verecektir.

 “GENEL BAŞKAN ADAYLARI” TOPLANTISINA KATILIM;

 “Bize çok adam lâzım değil, bize inançlı, imanlı gençler lâzım, sayı kalabalığı değil… İmansız insan ahlâksız olur. Ahlâksız insanla da iki adım ileri gidemezsin.” Başbuğ Alparlan TÜRKEŞ

 Zaman zaman genel başkan adaylığını açıklayan kişilerin yanında yer almak üzere yapılan toplantılara ilçe teşkilat üyelerimizin de katıldığını sosyal medya başta olmak üzere yazılı ve görsel basından öğrenmiş bulunmaktayız.

 Kendini ülkücü” diye tanımlayan ve geçmişte partimize oy vermiş bazı kişilerin kendilerince “genel başkan değişimi ile esecek rüzgarın” peşine takılıp sözkonusu oluşumlardaki fotoğraf karelerinde yer almışlardır. Bu kişiler geçmiş seçimlerde partimizin oy kaybına uğraması ile “menfeatim neredeyse ben oradayım, cebime kimin iktidarında para giriyorsa ben o partideyim, MHP. benim ideallaerime karşılık vermiyor ve beni ilgilendirmiyor…” gibi bizzat benim de şahit olduğum ifadelerle şahsi menfeatini dava çıkarlarının üstünde tutarak, partimize karşı duruş sergileyip bayrak açarak başka partilerde siyaset yapmak gaflet ve ihanetine düşmüşlerdir. Bu durum dürüst ve ilkeli siyaset anlayışından uzak, 1980 dönemi öncesi zihniyetle insanlarla alay etmektir, saygısızlıktır. Kıvrak manevra yapmaktaki meziyet ve enerjilerini partimizin değil içinde sokağında dahi sergileyemeyeceklerdir. Renkten renge bürünüp her türlü kalıba sığan insanlar varsa onların bu davranışları teşkilatımızda karşılık bulmayacaktır, çünkü biz şahsım ve yönetim kurulu üyelerim olarak Türk-İslam Ülküsü davası yolunda, ülkücü hareketin emrindeki neferler olarak halisane ve samimiyetle yolumuza devam edeceğiz. Kimsenin minnetine ihtiyacımız yoktur; “Gölge etmesinler başka ihsan istemiyoruz.”  Ülkücü Hareket bu acziyet içinde olanları; vücudundaki akyuvarlar vasıtası ile antikorlarla temizleyerek yenilerini de kendi omuriliğinden üretecek kudrete sahiptir. İhanet sarmalı içinde olanlar hakkında günü geldiğinde verilecek cevabımız ise çok net olacaktır.

 İşlemekte olan hukuki süreç nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın biz MHP.Geyve İlçe Teşkilatı olarak genel başkanımızın ve genel merkezimizin emrinde davaya hizmet etmeğe devam edeceğimizin bilinmesini ve kişilere taraf ya da karşı duruş anlamında tavrımızın olmadığının; dolayısı ile genel başkan arayışı içinde olanların tertip ettiği toplantıya teşkilatımdan bazı kişilerin katılımlarının benim haberim ve bilgim dışında olduğunun da bilinmesini isterim.

 Milliyetçi Hareket Partisinin, ülke üzerinde oynanan oyunların bir parçası olan sözde çözüm süreci gafletinden vazgeçilmesi, teröristle müzakere değil mücadele edilmesi gerektiği gibi politikalarına karşı tavır alan iktidarın  “her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık…”, “… analar ağlamasın…” ve 1 Kasım seçimleri akşamı, ülke fethetmiş kumandan edasıyla “… çözüm sürecini buzdolabından çıkaracağız…” gibi yanlış politikaları sonucu ülke kan gölüne dönmüş ve milletin evlatları şehit olurken anaları da evlat acısı ile ağlamaya yürekleri dayanamayıp hayatını kaybetmektedir. Bugün ise iktidar “Milliyetçi Hareket Partisi bizim gibi düşünüyor, bize destek oluyor…” gibi aymazlık içerisinde söylemlerde bulunmaktadır. Oysa Milliyetçi Hareket Partisi politikalarıyla çizgisinden asla taviz vermemiştir. Bu durum bilinçaltında “gerçeği kabul etsem ihanet olur” vicdani rahatsızlığının ve haklılığımızın geç de olsa anlaşılarak bizim çizgimize geldikleri gerçeğinin kendilerine dahi kabul ettiremedikleri itirafının ta kendisidir. Gerek parti içinde gerek seçmen tabanında aklı ve vicdanı hür vatansever insanlar, partilerinin içinde bulunduğu hatasının farkına varıp alternatif olarak Milliyetçi Hareket Partisine gönlü kaymakta ve kitlesel olarak teveccüh gösterdiğine şahit olmaktayız. Bu durumdan rahatsız olan AKP. kan kaybı yaşamamak adına kangren olan yaralarını tedavi etmeye çalışmaktadır. Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi gibi ülkenin dinamiklerini değiştirmek uğruna karşı duruş sergileyen her kesime olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde oyunlar devam etmektedir.  Bugün yapılmak istenen işte bu çirkin oyunun bir parçasıdır.

Sonuç olarak; ne Milliyetçi Hareket Partisi, ne herhangi bir il ve ilçe teşkilatı ve ne de Geyve İlçe Teşkilatı sıradan bir parti ve teşkilat değildir. Geçmiş siyasi çizgisinde kendi şahsi çıkarlarını davanın önünde tutup kapı kapı dolaşarak kimliğini bulamayanların “MHP. ve Ülkücülük aşkına” kapıyı çalan sahte sevdalara teşkilatımızda yer yoktur.

Bir yandan “başkanın emrindeyiz” derken ilçe başkanı olarak benim insiyatifim ve bilgim dışında ne maksatla olursa olsun parti teşkilatı adına atılan her adım esef verici ve manidar olduğu kadar ülkücü geleneğe de aykırıdır. Beni “taraf olduğu halde kendisi arka planda olup birilerini bu organizasyonlara gönderiyor” konumuna düşürmeye dolayısı ile teşkilatımı zor durumda bırakmaya kimsenin hakkı olmadığı gibi bu oluşumlarda yer alan kişilerin partimizle hiçbir ilgisi yoktur. Hiç kimsenin benim bilgim ve iznim dışında teşkilatım adına açıklama ve herhangi bir eyleme katılma yetkisi de bulunmamaktadır. Benim imzam ve fotoğrafımın olmadığı açıklama ve eylemler de hükümsüzdür. Şahsım ve teşkilatım olarak ilçemiz ve ülkemiz insanına hizmet etmekten başka amacı olmayan bizler görevimizin başındayız. İçeriden ve dışarıdan ateş edenler olsa da kuşunu elimizle tutacak, zorlukları göğsümüzde sindirecek azim, inanç ve güç var elbet. “Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”  Allah cümlemizi Hak yolunda gidenlerden eylesin. Bu itibarla davamıza inanan, partimize gönül veren herkese kapımız açık olduğunu ifade eder kamuoyuna selam ve saygılarımı sunarım…

           30.03.2016

      Şerafettin KAYA

Milliyetçi Hareket Partisi

     Geyve İlçe Başkanı

2027 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle