Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Spor, üst Haberler

Milli Mücadele Kahramanları Geyve’de Karate Turnuvasıyla Anıldı.

Milli Mücadelenin 100. Yılı” İller Arası Karate Turnuvası Geyve’de Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde kutlanan ‘Milli Mücadelenin 100. Yılı’ vesilesiyle düzenlenen İller Arası Karate Turnuvası Geyve’de gerçekleştirildi.

Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediye başkanlığı, Gençlik ve spor il müdürlüğü organizasyonunda yapılan turnuvaya İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Eskişehir, Ankara, Bilecik, Sakarya illerinden 612 sporcu katıldı.

Geyve Atatürk Spor Salonundaki turnuva programına Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır , Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye başkan vekili Neşet Çakır ,Gençlik ve spor il müdürü Arif Özsoy, Türkiye Karate Federasyonu başkan vekili Meydan Kobaş, ASKF başkanı Yaşar Zımba,AK Parti ilçe başkanı Abdullah Özdemir, MHP ilçe başkanı Murat Çakmak, Büyükşehir belediye Meclis üyesi Recep Yeşil, Büyükşehir Spor Şube Müdürü Davut Cengiz, Gençlik ve Spor Şube ve ilçe müdürleri Murat Acar, Sebahattin Karakoç, Paşa Odabaş, Yavuz Salman, Nurcan Tabakoğlu, Geyve muhtarlar dernek başkanı Abdullah Şenel ile Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk ve sporcu aileleri katıldı.

Ulu Önder Atatürk ve Milli Mücadele Kahramanları için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Geyve İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit tarafından Şehitlerimiz için dua yaptırıldı.

Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediye Başkanlığı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, karate sporunun gelişimini memnuniyetle izlediklerini belirterek, turnuvaya katılan tüm sporcu ve antrenörleri tebrik etti.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Vali Ahmet Hamdi Nayir ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Uluslararası Karate Hakemi ve Antrenör Uğur Kobaş turnuva sonrası yaptığı açıklamada; Bizler düzenlediğimiz bu turnuva ile Milli Mücadele Kahramanlarımız yad etmek istiyoruz. Ankara, Yalova, Bursa, Kocaeli, Bilecik, Eskişehir, İstanbul illerimizdeki kulüpler turnuvaya katıldı. Sakarya da ev sahibi olarak katılıyor. 612 civarında katılım bekliyoruz. Geyve İlçemizde yapılan bu organizasyon ile sezonu da kapatmış oluyoruz. Yeni sezonumuz Eylül ayında başlayacak. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Sayın Valimize, İlçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. “

Namık Cihan/ Geyvemedya.com

 

691 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle