Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Mart 2012 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet

Şaban Dişli’den Geyve’ye 500 yataklı yurt müjdesi..

Geyve’ye 500 yataklı öğrenci yurtları inşa edilecek. Sakarya’da yapılacak yeni yatırımlar için Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Sakarya heyetinin gerçekleştirdiği toplantının ardından birçok yeni proje açıklandı.

İlçelere Öğrenci Yurtları

Açıklanan projeler kapsamında yeni stadın ihalesine çıkılacak, Atletizm Pisti yapılacak, Mollaköy Göletleri’nde uluslararası kürek, kano ve olimpik kanal parkuru inşa edilecek, Kocaali’ye sentetik saha, Akyazı’ya 400, Sapanca’ya 500, Pamukova’ya 350, Karasu’ya 300, Geyve’ye 500 yataklı öğrenci yurtları inşa edilecek.

Geyve’ye 500 Kişilik Öğrenci Yurdu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la yapılan görüşmenin ardından Geyve ilçesine de yeni bir yurt yapılması için söz aldıklarını belirten milletvekili Şaban Dişli, “Şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum; bugün, gerçekten şehrimiz için birbiri ardına güzel gelişmeler oldu. Sakarya’ya yeni bir stad yapılması, uluslararası standartlara uygun bir Olimpik Tesis, öğrenci yurtları, sentetik saha ve atletizm pisti için karar alındı. Ayrıca Geyve ilçemize 500 yataklı bir öğrenci yurdu kazandırmak için yapılan çalışma da 2013 yılı programına dahil edilecek. Geyve ilçemize bu yüksek öğrenim yurdu şimdiden hayırlı Uğurlu olsun. Bizim amacımız şehrimizin her alanda ihtiyaçlarının bir bir karşılanması ve yeni yatırımların hayata geçirilmesidir. Biz Ak Parti Milletvekilleri olarak şehrimiz için atılacak her adımın Ankara’da takipçisiyiz. Halkımızın bize her zaman gösterdiği desteğe layık olmak adına birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” dedi.

 

1726 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

Milletvekilimiz Dişli’den Yurt Müjdesi… için 5 Yorum

 1. adem dedi ki:

  İlçemiz adına gerçekten çok değerli bir kazanım..Başta Milletvekilimiz Sayın Şaban Dişli olmak üzere Emeği geçenleri kutluyoruz.
  Tepecikler Mahallesindeki Üniversite arazisi bu iş tam bulunmaz bir yer..İşallah başka oyunlarla kaçırılmaz bu fırsat

 2. Hasan dedi ki:

  Durmak yok yola devam sayın milletvekilim..Geyvedeki yurt fiyatları almış başını gidiyordu..Bu yatırım büyük oranda yurt fiyatları ile kiraları dengeleyecektir.
  Üstteki yorumada katlıyorum..Tepeciklerdeki arazi bu iş için en güzel yer.Çünkü Alifuatpaşada Geyveye bağlandıktan sonra 2 yüksek okulun öğrencileride bu yurttan yararlanmış olacaktır

 3. yavuz dedi ki:

  hangi şirket ihaleyi alacak belidir şimdiden

  • süleyman dedi ki:

   senin sirketin varsa söyliyemde sana versinler ihaleyi bi katınıda sana ayırsınlar orda yasarsın olurmu

 4. seyfettin dedi ki:

  tebrik ederim sn vekilim böle bir yurt olacaksa Geyve de. ama sunu hepimiz biliyoruz ki Geyve’de kaç öğrenci var ki bu yurt yapılıyor.ilk başta kapanan bölümlerin yerine yeni bölümler açılsın yok okul yetersiz diyosa SAÜ yeni okul yapılsın GEYVEMİZE sayın vekilim bence ilk başta bunun üzerinde dursanız daha ii olur kanaatindeyim.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle