Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

Milletvekili İnci; Geyve Gıda OSB’nin Arkasındayız..

Milletvekili İnci yanlışı düzeltti ve Sakarya’ya AKOVA müjdesini verdi..

geyve-gida-osb-calismasi-
İnci yanlışı düzeltti ve Sakarya’ya AKOVA müjdesini verdi..
AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Akyazı da Tarım Organize Sanayi Bölgesi açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirterek, ‘ Sakarya da tarım denince akla AKOVA gelecek ‘ dedi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AKP Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Ali İnci, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir ve bakanlık bürokratları nın katılımı ile Ankara da yapılan tarım zirvesi sonrası AK Parti Milletvekili İsen, Akyazı’da Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını açıklamıştı.

milletvekili-ali-inci-sakarya-akova-olacak-geyve-gida-osbnin-arkasindayiz- (1)

Pamukova ve Geyve den gelen tepkiler üzerine basın toplantısı..

AK Parti Milletvekili İsen’in Akyazı’da Tarıma Dayalı OSB kurulacağı açıklamasına açıklamasına meyve ve sebze cenneti Pamukova ile Geyve den tepki gelmesi sonrası Ankara’daki tarım zirvesine katılan AK Parti Milletvekili Ali İnci Geyve’de Belediye Başkanı Murat Kaya ile bir basın toplantısı düzenleyerek, Akyazı da kurulacak OSB ile ilgili yanlış anlaşılmlar olduğunu belirterek konuya açıklık getirdi.

milletvekili-ali-inci-sakarya-akova-olacak-geyve-gida-osbnin-arkasindayiz- (2)

“ Akyazı’ya Tarıma Dayalı OSB değil, Organize İhtisas Sanayi kurulacak”
Milletvekili İnci, Akyazı’da yapılacak olan çalışmanın Tarıma Dayalı Organize Sanayi olmadığını, Organize İhtisas Sanayi olduğunu ifade ederek “ Akyazı da Jeo termal su olması nedeni ile, bu su ile seracılık yapılmasıyla ilgilibir çalışmadır. Akyazı termal su ile seracılık çalışmları doğrultusunda bütün müracatlarını yaptı Tarım İl Müdürlüğüde onayladı. Akyazı da yapılacak olan çalışma sıcak su ile kış aylarında da sebze yetiştirme ile alakalıdır. Akyazı da Seracılıkla yapılacak bir Organize İhtisastır. Tarıma Dayalı Organize Sanayi değildir öncelikle bunu düzeltmek gerekir. Sanıyorum açıklamalar yanlış algılandı “ dedi.

milletvekili-ali-inci-sakarya-akova-olacak-geyve-gida-osbnin-arkasindayiz- (3)

“ Sakarya denince akla AKOVA gelecek “

Pamukova ve Geyve İlçelerinde kurulacak Gıda Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarının uzun zamandan bu yana yürütüldüğünü de ifade eden Milletvekili İnci “ Sakarya tarım bölgesi. Sakarya denildiğinde bir isimle anılması üzerinde duruyoruz. Çukurova dendiğinde akla Adana, Harran Ovası dendiğinde aklımaza Urfa geliyors, AKOVA dendiğinde de bundan sonra Sakarya akla gelmesi lazım. Sakarya nehirnin her iki tarafı, Göynükden gelen derenin her iki tarafı, Dilsiz deresinin her iki tarafı, Çark deresinin her iki tarafında kalan bu ovanın adı Osmanlı döneminde AKOVA dır. Bu unutulmuş bir isimdir bunu yeniden gündeme getirip Sakarya da tarım dendiğinde akla hemen AKOVA gelecek. Tarım Bakanımız bunun üzerinde hassiyetle duruyor. “ dedi.

milletvekili-ali-inci-sakarya-akova-olacak-geyve-gida-osbnin-arkasindayiz- (4)

İnci, “Güzel işler yapacağız.. “

Sakarya’nın tüm İlçeleri ile ilgili kapsamlı bir çalışma başlattıklarını vurgulayan Milletvekili İnci, Tarım Bakanı Mehdi Eker ve Sakarya’nın AK Partili 5 Milletvekilinin hassayitele ve birlik içerinde çalıştığını ifade etti. İnci son olarak “ Biz diyoruz ki, hep birlikte Sakarya için güzel işler yapacağız “ ifadelerini kullandı.
İsmail ÇETİNTAŞ-GEYVE

2419 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle