Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Şubat 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

DİŞLİ, ‘VEKİLLER ARASINDA SIKINTI VAR’ SÖYLENTİLERİNE BÖYLE CEVAP VERDİ

Milletvekili Şaban Dişli, vekiller arasında sıkıntı olduğu iddialarıyla ilgili olarak, “Ailelerde ufak tefek şeyler olur. Tabi ki sıkıntılarımız var ama bunları Sakarya’nın işlerine yansıtacak cehalette hiç birimiz olmayız” dedi

d_2f1d936a743d9e26fe694e6d6df10106
Millet-Vekil Buluşmaları kapsamında AKP İl Başkanlığı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Şaban Dişli gündemdeki konuları gazetemize Dişli’ye AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç da eşlik etti. Ferizli Belediye Meclisi üyelerinin Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un borçlanma talebiyle ilgili olarak konuşan Milletvekili Dişli, “Bu konu gündeme alınıp reddedilen bir konu değil. Bu konu gündeme alınmadan önce görüşülmüş ve tartışılmış bir konu. Borçlanma konusu meclis üyeleri tarafından istenmemiş olabilir” dedi.
KADIN DOĞUM
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin temel kazıklarının çakıldığını belirten Milletvekili Dişli, “Şu anda temel kazıkları çakılıyor ve bilindiği üzere yer tesliminde sıkıntılar oldu. Biz başka bir yere yapılması konusunu bile gündeme getirdik. Deprem bölgelerinde önemli olan temeldir, temel atıldıktan sonra devamı hızlı bir şekilde yapılıyor. Ayrıca hastane projesinde de bir değişiklik istediler. Problemli doğumlarda çocuk servislerine hastanenin bir katından geçiş vardı. Yeni projede iki katından geçiş olacak. Yeni bir haberleşme sistemi hazırlanıyor. Bu sebeple hastanede gecikmeler oldu ancak bitirilecek” dedi.
MAKİNE OSB
Kaynarca’da kurulması planlanan Makine Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili kararın vatandaşlarla görüşüldükten sonra alındığını ifade eden Dişli, “Bu tarz OSB’ler kurulmadan önce bölge halkıyla görüşülüyor aslında. Valilik onayı çıktıktan sonra böyle bir durum oluyorsa bunu iyice araştırmak gerekir. Burada halkı yanlış yönlendiren gruplar olabilir bunları araştırmak gerekiyor” dedi.
PROBLEM NE?
Sakarya Milletvekillerinin Bakanlarla buluşmalarına katılmamasıyla ilgili soruyu cevaplayan Dişli, “Ailelerde ufak tefek şeyler olur. Sonuçta içimizde sıkıntı bile olsa önemli olan Sakaryalılara verdiğimiz sözleri bir an önce yerine getirmek. Genelde yurtdışı seyahatlerim oluyor ve planlamaları yaparken genellikle son dakikada haber geliyor. Birbirimize önceden kefaletimiz var ve çoğunluğun kararına uyarız. Bir bakana gitmeden önce bu konularla ilgili görüşmelerimiz oluyor ve çoğunluğun kararına uyuyoruz. Zaten bu spekülasyon Bakanımız Binali Yıldırım’a gitmeden önce ortaya çıktı, tabi ki sıkıntılarımız var ama bunları Sakarya’nın işlerine yansıtacak cehalette hiç birimiz olmayız” ifadelerini kullandı.
YEREL YÖNETİCİLER
Dişli sözlerini şöyle sürdürdü: İl genelinde yerel yöneticilerin projelerin hızla devam etmesi için sürekli görüştüklerini ifade eden Dişli, “İl gündemini AK Parti İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımız zaten görüşüyor ve planlanan projelerin hızla devam etmesi sağlanıyor.

1922 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Milletvekili Dişli, İl Başkanlığında Vatandaşlarla bir araya geldi için 1 yorum

  1. mert dedi ki:

    Alifuatpaşa nın Geçit sorununu çözülmeli kilit olmuş durumda
    Kimin noktasında kimin mıntıkasında !!!!!!!!!!!!
    Tarihi yerleşim alanını neden bukadar yok edildi anlamış deyilim
    Akşama kadar 3 5 kez tren geçiyor eskiden süreklı gecerdı sıkıntı yoktu şimdi merkeze giriş yerine kilit vuruldu merkezi öldürdüler vekil belediye başkanları sizler bu duruma neden el atmıyorsunuz !!!! ÜZÜCÜ DURUM

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle