Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Haziran 2016 | Manşet, Sür Manşet

MHP’de kurultay günü… Bahçeli’ye kötü haber: Seçimin önü açıldı

ankara-mhp kurultayı-geyve-mhp-teskilati-tam-kadro-katildi- (5)Aylardır beklenen MHP Kurultayı resmen başladı. MHP Kurultayı 752 delegenin imzasıyla başlarken, Meral Akşener ile Sinan Oğan, Divan Başkanlığı ismi için uzlaştı. Akşener’in desteklediği Musavat Dervişoğlu Divan Başkanı seçildi. Kurultayda, tüm önergeler oy birliğiyle kabul edildi. Değişiklikle olağanüstü kurultayda genel başkan seçiminin önü açıldı.

MHP GEYVE TAM KADRO

MHP de Temmuz ayında yapılacak genel başkan seçiminin önünün açıldığı bugünkü kurultaya Geyve MHP teşkilatı tam kadro katıldı.

Ankara’da yapılan kurultaya MHP Geyve Belediye Meclis Üyesi Sebati Koçsar, MHP Geyve İlçe Başkan yardımcısı Servet Uysal, eski başkanlardan Ali Demir, Geyve eski belediye Başkanı Mehmet Kır ile çok sayıda yönetim kurulu üyesi katıldı.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin görevlendirdiği Çağrı Heyeti’nin topladığı MHP 6. Olağanüstü Kongresi için çok sayıda delege, Büyük Anadolu Oteli’ndeki yerini aldı.

Salona gelen ilk genel başkan adayı Ümit Özdağ oldu. MHP’de genel başkan adayı olan Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sait Gönen protokol sırasında yan yana oturdu.

ARBEDE VE GERİLİM

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan’ın salona girişi sırasında yanında bulunan MHP’liler üstlerini aratmak istemedi. Bunun üzerine partililer ile polis arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Bir diğer aday Meral Akşener de salona “Başbakan Meral” sloganları ile girdi.
Atılan slogan diğer genel başkan adayları arasında rahatsızlık yarattığı görülürken, kısa bir gerginlik yaşandı.

ÇAĞRI HEYETİ: 900’Ü AŞMAYI BEKLİYORUZ

Çağrı Heyeti Sözcüsü Ayhan Erel, kurultay salonunda yerini alan imza vermemiş delegelere seslendi. “900 delege sınırını aşmak için bekliyoruz” diyen Erel’in sözlerinin ardından salondan alkış ve slogan sesleri yükseldi.

VE KURULTAY BAŞLADI: DİVAN BAŞKANI AKŞENER’E YAKIN İSİM

MHP’de aylardır tartışma konusu olan kurultay 752 delegenin imzasıyla resmen başladı. Kurultay’ın başlamasıyla birlikte Divan Kurulu seçimine geçildi. Divan başkanlığı için iki ayrı aday ve liste bulunuyordu. Adaylardan birini Meral Akşener, diğerini de Sinan Oğan destekliyordu. İki genel başkan adayı bir süre görüştükten sonra uzlaştılar ve Meral Akşener’in desteklediği Musavat Dervişoğlu tek aday olarak girdiği divan başkanlığı seçimini kazandı.

TÜM ÖNERGELER KABUL EDİLDİ

Muhaliflerin kurultayında, tüm önergeler oy birliği ile kabul edildi. Kurultayda tüzükte 13 madde değişti. Olağanüstü kurultayda genel başkan seçiminin önü açıldı. Olağanüstü Büyük Kongrenin 10 Temmuz 2016 tarihinde Arena Spor Salonu’nda yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

2798 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle