Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

Meteoroloji’den zirai don uyarısı

zirai-don -uyarisisi-Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 Mart perşembe ve 18 Mart cuma günleri için zirai don uyarısı yaptı.

Geyve’de çiçek açan meyve ağaçları don tehlikesiyle karşı karşıya.

Sakarya’nın Geyve ilçesinde bugün başlayan yağış sonrası Perşembe ve Cuma geceleri için verilen don uyarısı, üreticiyi kara kara düşündürüyor.

Meteoroloj Genel Müdürlüğü bu akşam saatlerinde yayınladığı son hava tahmin raporunda 17 ve18 Mart günleri için ilimizin de içinde bulunduğu Marmara bölgesinin güneyi için zirai don uyarısı yaptı. Tarımsal faaliyetlerle uğraşan çiftçileri ve ilgilileri uyaran meteorolojinin açıklaması şöyle;

“15 Mart sabah saatlerinde Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege ve İç Anadolu’da hafif kuvvette, Doğu Anadolu’ nun doğusunda orta kuvvette zirai don olayı beklenmektedir.

16 Mart sabah ve gece saatlerinde Trakya, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi ve İç Anadolu ile Doğu Anadolu’ nun güney ve batı kesimlerinde hafif, yükseklerinde orta kuvvette, Doğu Anadolu’ nun kuzeydoğusunda kuvvetli zirai don olayı beklenmektedir.

17 ve 18 Mart gece ve sabah saatlerinde Trakya, Marmara Bölgesi, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’in iç kesimlerinde hafif kuvvette ve yer yer orta kuvvette, Doğu Anadolu bölgesinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.”

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

GEYVE-ZİRAİ-DON-

1666 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle