Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Nisan 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Meteoroloji’den son uyarı: Bu akşam başlıyor!

Akşam saatlerinden sonra Sakarya’nın da aralarında bulunduğu Marmara’nın güneydoğusunda, sağanak ile yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, bölgemizde sağanak yağış bekleniyor.Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra ise Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre,  3 ila 5 derece azalacağı, tahmin ediliyor.

Açıklamada, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

 Sakarya Güneyinde zirai don uyarısı

Açıklamada, bu gece ve yarın sabah saatlerinde kar yağışı ile Marmara’nın güneydoğusu, iç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif zirai don olayı beklendiği kaydedildi.

Pazar gece, pazartesi ve salı günleri ise sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu, iç Ege, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Göller Yöresi ve İç Anadolu’nun kuzey ve batısı için de orta şiddette zirai don olayı uyarısı yapılırken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai üreticiler olmak üzere dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3127 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle