Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Mayıs 2015 | Manşet, üst Haberler

TOYOTA TEKNİK PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
geyve-metem-toyota-teknik-proje-yarismasi-odul-töreni- (6)Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş ile Sakarya Valiliği işbirliği ile düzenlenen İlköğretim Okulları ve Liseler arası teknik proje yarışması ödül töreni gerçekleşti.

Bu yıl 10 uncusu düzenlenen ve toplam 251 öğrencinin 182 projeyle katılım gösterdiği Teknik Proje Yarışması’nın ödül töreni Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Toyota teknik proje yarışmasının ödül törenine Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Baş Koordinatörü ve Genel Müdür Danışmanı Hiroshi Kato, Finans ve İdari İşler Direktörü Tamer Beksan, Sakarya İl Milli Eğitim Müdür V. Mehmet Salih Güvendi, , Üst düzey yöneticiler, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Çevre ve otomasyon kategorilerinde 37 öğrenci tarafından üretilen 20 proje ödüllendirildi. Proje kapsamında derecede en fazla öğrencisi olan lise Geyve METEM Lisesi olurken, en fazla dereceye giren öğrenci çıkaran ortaokul ise Mithat Paşa Ortaokulu oldu. Ödül töreninde 1’inci olan öğrencilere iPad, 2’nci ve 3’üncülere Asus 3G Tablet, 4’üncü ve 5’incilere ise sırt çantası hediye edildi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Finans ve İdari İşler Direktörü Tamer Beksan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Toplumla birlikte sürdürülebilir gelişimi hedefleyerek, eğitim ve çevre konularında sosyal sorumluluk projeleri yürütmekteyiz. Bu kapsamda, ilimizde yürüttüğümüz faaliyetlerimizden birisi de Teknik Proje Yarışması’ dır. Bu yıl, aktivitemizin onuncu yılı. Bugüne kadar yarışmamıza katılan öğrenci sayısı 4.500’e ulaştı. Yeni fikirlerin üretilmesini ve bunların projelendirilerek hayata geçirilmesini amaçladığımız teknik proje yarışması, prensiplerimiz olan “sürekli iyileştirme” ve “insana saygı” yı çok güzel yansıtmaktadır. Gençlerimizi teşvik etmek, gelişim çabalarını desteklemek hem onları yüreklendiriyor, hem de bizlerin geleceğe daha güvenli bakmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Törene katılan İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Salih Güvendi ise, “Öğrencilerimize proje hazırlama ve ekiple çalışma kültürü kazandıran bu tür çalışmaların her zaman destekçisiyiz. Bu çalışmalarla birlikte Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya için sadece işgücü sağlayan bir kurum olmadığını, sosyal sorumluluk ve eğitim gibi konularda aktif rol alarak göstermektedir. Yaptığımız bu işbirliğinin her yıl daha da gelişerek devam etmesini diliyor, öğrencilerimize, şehrimize ve dolayısıyla Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ ye katkı sağlaması temenni ediyorum” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2857 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle