Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler

Merkez Sinanbey Camii Avlusuna Tente Sistemi

HER TÜRLÜ HAVA KOŞULLARINDAN ETKİLENMEYECEKLER

Yaz ve Kış Geyvelilerin adeta buluşma noktası olan Geyve Merkez Sinanbey Camii önüne seyyar tente sistemi montajı yapıldı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın talimatı doğrultusunda yapılan açılır-kapanır tenteler ile özellikle cenaze namazlarında ve caminin dolduğu zamanlarda dışarıda namaz kılan cemaatin olumsuz hava koşullarından korunması amaçlanıyor.

Geyve Merkez Sinanbey camisinin mevcut avlusunun üzerinin açık olması nedeniyle cenaze namazları ile Cuma namazlarında vatandaşlar sıcak ve soğuk havadan etkileniyordu. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın talimatıyla siparişi verilen tenteler Merkez Sinanbey Cami avlusuna monte edildi.

Geyve Belediyesi tarafından cami cemaatini sıcak yaz günlerinde güneşten, yağışlı havalarda da yağıştan korumak ve bahçede ibadet edenlerin daha rahat ibadet etmelerini sağlamak amacıyla yerleştirilen tente sistemi camii cemaati tarafından beğeni ile karşılandı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; özellikle yağışlarda ve aşırı sıcaklarda cami avlusunda gerçekleşen namaz ve cenaze programlarında vatandaşların sorunlar yaşadığını söyleyerek, cami cemaatinden gelen taleplere kayıtsız kalmayarak, gereken çalışmaları yaptıklarını belirtti. Başkan Kaya aynı sistemin Alifuatpaşa merkez Camii içinde verildiğini belirterek tentelerin hayırlı olmasını diledi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

2526 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle