Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, üst Haberler

MERADA ÇIKAN YANGIN GÜÇLÜKLE KONTROL ALTINA ALINDI

pamukova-fevziye-mera-yangini-16Pamukova Fevziye Mahallesinde merada çıkan yangın rüzgarın etkisi ile büyüdü. İtfaiye ekipleri yangının meyve bahçelerine sıçramasına izin vermedi.. Yangın güçlükle kontrol altına alındı..

Pamukova Fevziye Mahallesinde öğle saatlerinde Taşyanı Mevkiinde mera da kuru otların tutuşması sonucu çıkan yangın rüzgarında etkisi ile kısa zamanda büyüdü. Yangına Müdahale eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Pamukova Grup Amirliği Ekipleri , yangınını mera alanının dört bir tarafında bulunan tarım arazilerine ve meyve bahçelerine sıçramaması için büyük çaba sarf ettiler.

Rüzgarın da etkisi ile dağılan ve büyüyen yangın zaman zaman kontrol altına alınmaya çalışılsa da rüzgarın etkidi ile tekrar büyüdü. Pamukova İtfaiye Grup Amirliği Ekipleri saatler süren büyük uğraşlar sonunda yangını tarım arazilerine sıçramadan önlerken, yaklaşık 10 dekar mera alanı yandı.

Çıkan yangının büyüklüğü her yerde rahatlıkla görülürken Fevziye Mahallesi sakinlerinden kimsenin tarım arazilerine sıçraması muhtemel yangına müdahale etmemesi ve tarım arazilerinin başına bile gelmemesi dikkat çekti.(Pamukovahalk)

İTFAİYE YANGINA BÖYLE MÜDEHALE ETTİ;

1950 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle