Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Memur Zammı Açıklandı

Oy çokluğuyla…

Binlerce memurun merakla beklediği haber geldi. Memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına yapılacak zam oranı açıklandı.

3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin maaş zammı belli oldu. Hakem Kurulu, hükümetin son teklifini dikkate alarak memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2020’nin ilk ayında yüzde 4, ikinci 6 ayda yüzde 4, 2021’nin ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 3 zam yapılmasına karar verdi. Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’ın başkanlığında toplanan Kurul kararı oy çokluğuyla aldı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 2 BİN 623 TL OLACAK

En düşük memur maaşı 2020 Ocak ayında 2 bin 623 lira olacak. Bu yılım Temmuz- Aralık döneminde enflasyon yüzde 5’i aşarsa, aradaki fark maaşlara yansıtılacak.

MEMUR-SEN’DEN AÇIKLAMA

Memur-Sen’den yapılan yazılı açıklamada, 1 Ağustos’ta başlayan 5’inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin, kamu işveren heyetinin sunduğu tekliflerin yetkili konfederasyon Memur-Sen tarafından kabul edilmemesi üzerine Kamu Görevlileri Hakem Heyeti’ne taşındığı hatırlatıldı. Açıklamada şöyle denildi:

“23 Ağustos´ta başvurusunu yaptığımız Hakem Heyeti, 24 Ağustos´ta mesaisine başlamış ve hem kamu görevlileri sendikaları heyetinin hem de kamu işveren heyetinin görüşlerini incelemişti. Bugün itibarıyla incelemeleri bitiren Hakem Heyeti, kamu görevlilerinin 2020 ve 2021 yıllarında alacakları zam oranları ve haklar ile ilgili nihai kararını verdi. Verilen bu karar sonrasında yeni değerlendirmeler ortaya çıkmıştır. Yetkili konfederasyon Memur-Sen olarak bu değerlendirmeleri Perşembe (29.11.2019) günü saat 11´00’de Genel Merkezimizde kamuoyu ile paylaşacağız.”

794 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Memur Zammı Açıklandı için 1 yorum

  1. hasan cam dedi ki:

    enflasyon olmuş yüzde 40; memura verilen yüzde 4; işçiler de 8 aldıydı. yazık ya hu ya asgari ücret. millet eziliyor, fakirleşiyor. emeğe saygı kalmamış demek ki. yetkili sendika en başından beri danışıklı dövüş gibi durdu. geçen senelerde kaybettiği onurunu kurtarabilmek için hamle yaptı ve masadan kalktı. topu hakem heyetine attılar o da golü attı. memur kaldı ortada. sendikalar hak savunamıyor ve kendilerine duyulan güveni kaybediyor.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle