Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Eylül 2011 | Ekonomi, Manşet, Sakarya

Mekece-İznik Yolu yenileniyor..

Bursa’nın İznik ilçesi ile Sakarya’nın Pamukova ilcesine bağlı Mekece köyü arasındaki bağlantı yolunun kalitesi artıyor.

 

Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü mevcut yolu düzenleme çalışmalarına devam ederken, sürücüler iki şehir arasında rahat bir yolculuk yapabilecek. Bursa’nın İznik ilçesi ile Sakarya’nın Pamukova ilçesine bağlı Mekece arasındaki yol tamamen yenileniyor. Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ekipleri çalışmaları ara vermeden sürdürürken, kamulaştırma da devam ediyor. İstanbul ve İzmir arasında yapılan ve dünyanın en büyük projesi olarak gösterilen otoyola bağlantı yapacak akslardan biri olan İznik-Mekece yolunda sürücüler zamandan da tasarruf edecek. Mevcut 31 kilometrelik yolun 28 kilometreye indirileceğini belirten yetkililer, yolun genişliğinin 10 metre olacağını vurguladı. Tahminen 15 dakikada kat edilebilecek yol, İznik ilçesine de kazanç sağlayacak.

 

Tarihi bir ilçe olan İznik’e bu bağlantı yolu sayesinde ulaşım kolaylıkla sağlanırken, tarım ürünleri de rahat bir şekilde ulaştırılacak. Mayıs 2011’de yapılan ihalenin ardından İznik-Mekece yolunun kamulaştırma engelleri olmaması durumunda en kısa sürede bitirilmesi planlanıyor. Yetkililer, 2012 sonu ile 2013’ün Haziran ayına kadar yolun tamamlanacağını kaydetti. Yetkililer, projenin 22 milyon TL’ye mal olacağını söyledi.

 

4203 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle