Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Kasım 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset

Mehmet Kır ve Aykut Yurt iddialara cevap verdi (VİDEO)..

kır açıklaması.4Geyve MHP Belediye Başkan Adayı ve Eski Belediye Başkanı Mehmet Kır, Belediye Başkanı Murat Kaya’nın ‘Belediyenin 14 yıl önce yaptığı ususüz ödemelerden dolayı bugün icralık olduklarını’ açıkladığı basın toplantısında yaptığı açıklamalar ile ilgili olarak Geyve MHP İlçe Başkanlığında açıklamalarda bulundu.

Toplantıya;  MHP İlçe Başkanı Cemalettin Dinçer, Kadın Kolları Başkanı ve Üyeleri, Partili vatandaşlar, Şoförler Odası Başkanı ve Eski İl Genel Meclisi Üyesi Aykut Yurt katıldı.

Mehmet Kır açıklamalarına başlamadan önce, MHP Kurucu Başkanı Alparsan Türkeş ve tüm Şehitlerimiz için saygı duruşuna davet etti katılımcları. Kır açıklamalarında; geçmiş dönemlerde yaptığı hizmetlere, gördüğü eksikliklere, yarım kalan çalışmalara ve yöneltilen suçlamalara yer vererek cevaplandırdı.

Kır açıklamasında özetle şunları söyledi: ” …Milletimizin gönlünde taht kurmuşuz ki onların huzurundayız…Bizim verilemeyecek hesabımız yok…Geyve Belediyesinin 50 trilyon borcu var, yeri gelince açıklayacağız…Sen Geyve Belediyesinin borcunu bilerek aday oldun. Hayıflanmana gerek yok…Alifuatpaşa Belediyesinin gelirlerini ipotek göstererek Deniz Banktan kredi aldın…Alt yapıyı ve arıtma tesisini biz yapacağız…Mehmet Kır benim muhatabım değil diyordun,ne değişti şimdi, bu millete hizmet etmiş biriyim.İnsanları küçük görme…Bu gün çamur atmağa çalıştığın Aykut Yurt ile 2002 de 2009 da çalışırken iyiydi, ne oldu şimdi…Murat Kaya gidiyorsun kardeşim…Boğazımdan haram lokma geçtiyse kefenim olsun. 2 evladım var görmek nasip olmasın… Suçumuz vardı da bu zamana kadar neden suçlamadınız. Horoz döğüşü yapmaya gerek yok. Hizmetleri tartışalım. Her yerde yapalım; pazaryerinde, TV lerde, Saygın Tesisinde yapalım…Kamu hizmetlerinde devamlılık esastır. Biri gider, diğeri gelir… Küçük Sanayi Sitesi için bizlerden 45 dönüm yer istediler. Umurbey Köyünden  Tatar Mustafa Amca ve Muhtar ile toplantılar yaptık. Murat Kaya’nın danışmanı Recai Vural da vardı. Sembolik bir değerle verdiler..Hak edişleri bizler hazırlamadık. İhaleleri onun gibi gizli saklı yapmadık. Her hakediş bilirkişi tarafından onaylanır. En son biz onaylarız. 26 – 27 hak edişin uygun olduğuna dair kararlar var…Sat Audini borcunu öde, taşeronu ver mahkemeye al paranı…Yargı son sözünü söylememiş, temyiz aşaması bitmemiş, çamur atmak için bunu yapıyor…Ben Geyvenin manfaatlerini savunuyorum.Hızlı Tren Pamukovada duruyor, neden Geyve-Alifuatpaşada durmuyor…MYO sayısı azaldı, bölümler kapandı, sen ne iş yapıyorsun?..Geyve Belediyesinin, Alifuatpaşa Belediyesinin anahtarlarını SAÜ Rektörüne götüreceğim, Sayın Mustafa İsen’e götüreceğim. Zabıta binasında 5 yıl hizmet ettik…Ambulans ve İtfaiye getireceğiz diyerek sanayicilerden para toplandı. Sateksten 10 bin lira alındı. Diğerlerinden de daha çok alındı. Viyanada 7 yıldızlı otellerde kalındı…Belediyenin ihtiyaçları için verilen kum ocağı ruhsatı usulsüz kullanıldı. Kum satıldı, kum kalmadı. 2 trilyonluk kum satıldığı tespit edildi. Sembolik faturalar kesildi… Doğalgaz çalışmaları sonucunda 7 trilyonluk asfalt boşa gitti…”

Mehmet Kır konuşmasının son bölümümde, Belediye Başkanı Murat Kaya’nın geçen seçim öncesi dağıttığı seçim beyannamesindeki konu başlıklarından yola çıkarak ona sorular yöneltti ve hesabını soracağını söyledi.

Mehmet Kır’dan sonra söz alan Aykut Yurt, yöneltilen suçlamalarla ilgili olarak hazırladığı yazıyı okudu ve belgelerini gösterdi.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

kır açıklaması.7

 

 

 

4164 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

Mehmet Kır ve Aykut Yurt iddialara cevap verdi için 1 yorum

  1. Geyvemedya dedi ki:

    Sitemize gelen yorumların, yayıncılık ilke sınırlarını zorlaması ve yorum sahiplerini hukuki sıkıntılara yol açmaması için yorumlara kapatılmıştır.
    Göstermiş olduğunuz hoşgörü ve anlayış için teşekkür ederiz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle