Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet, üst Haberler

Mehmet KIR İYİ Parti’den Aday Adaylığını Açıkladı

Mehmet KIR İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı

İYİ Parti Sakarya İl Disiplin Kurulu üyesi Mehmet KIR, partisinden Sakarya Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

40 Yıldır Sakarya ilinde siyaset yapıyor

İYİ Parti Geyve İlçe Başkanı Yusuf Baran açılış konuşmasında yaptıkları çalışmaları anlattı.

24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayan Mehmet KIR, Geyve İlçe Başkanlığında Partililerle bir araya geldi. İYİ Parti Sakarya Kurucu üyesi İl Disiplin Kurulu üyeliğide yapan İYİ Parti Sakarya Milletvekili aday adaylığına başvurduğunu belirten Mehmet Kır 1958 Geyve doğumlu olduğunu ve ilk,orta,Lise öğreimini Geyvede tamamladı.Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden İktisat Uzmanlığı bölümü mezunu. 1989 yılında 29 yaşındayken Geyve Belediye Başkanı oldu. 3 dönem Başkanlık yaptığını belirten KIR “Doğduğum il olan Sakarya’ın değerleri, yetiştiğim aile ortamı ve benimsediğim siyasi düşünce parlamenter sistemden yana olduğundan İYİ Parti’de kuruluş aşaması itibariyle aktif olarak çalışmayı benimsedim. En son İYİ Parti Sakarya İl Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yaptım” dedi.

TOPLUMUN SORUNLARINI BİLİYORUM”

Uzun süredir aktif siyasette olan biri olarak toplumun tüm kesimlerini tanıdığını ve sorunlarını bildiğini anlatan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Mehmet KIR, şunları söyledi: “Diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da ülkemizin geldiği noktadan çok rahatsızım. Özellikle bu konuda daha etkili çalışarak sorgulayan, bilim ve teknoloji üreten, düşüncelerini özgürce ifade edebilen bir Türkiye hayal ettiğim ve gelecek nesillere böyle bir ülke bırakma mücadelesinde olduğum için İYİ Parti’den milletvekili adayı olmaya karar verdim. Bu yolda amacım hep birlikte Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak, İYİ Parti’yi iktidara getirmek ve çok sevdiğim memleketim Sakarya’mın insanının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesi olmaktır.”

İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Kır “Bende Varım”dedi.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

5688 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle