Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Ocak 2013 | Alt Haberler, Gündem, Yaşam

mehmet ali birandKanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden açıklama: “Hastamız Mehmet Ali Birand, safra yollarına yönelik geçirdiği girişimi izleyen dönemde gelişen kardiyak yetmezlik sonrasında yapılan tüm müdahalelere cevap vermemiş ve saat 18:29’da kaybedilmiştir.”

birandin-oglu

İşte Mehmet Ali Birand ile ilgili gün boyu yaşanan gelişmeler:

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın ölüm haberi ilk olarak Hürriyet gazetesinin sitesinden “Mehmet Ali Birand’ı Kaybettik” duyuruldu. Bu haber Türk medyasında şok etkisi yaptı. Mehmet Ali Birand’ın ölüm haberi ile ilgili daha sonra yapılan açıklamalar ise kafaları karıştırdı. Sosyal medyada ise tam bir bilgi kirliği yaşanmaya devam ediyor. Tüm bunlar yaşanırken Mehmet Ali Birand’ın oğlu babasının ölmediğini ama yoğun bakımda yattığını açıkladı.

Peki Mehmet Ali Birand öldü mü ölmedi mi? İşte Mehmet Ali Birand’ın öldüğü iddiasıyla geçilen o haberler:

Basın Konseyi’nden Birand için Başsağlığı

Basın Konseyi, Gazeteci Mehmet Ali Birand’ın hayatını kaybettiğini internet sitesinden duyurdu. Duyuruyu yazılı açıklama olarak medya kuruluşlarına geçen Basın Konseyi, “Üyelerimizden Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Türk Basını büyük bir habercisini kaybetmiştir. Yakınlarına, çalışma arkadaşlarına ve tüm medya camiasına başsağlığı diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

(CİHAN)

Oğlu Umur Birand: Dua ediyoruz

Hastanede bekleyen eşi Cemre ve oğlu Umur, durumu oldukça ciddi olan Birand’ın sağlığına kavuşması için dua ediyor. Yakınlarından “Bir mucize bekliyoruz” haberi gelirken, oğlu Umur Birand, babasının Twitter adresinden şu açıklamayı yaptı: “’Ben Umur Birand, babam halen yoğun bakımda. İyileşmesi için dua ediyoruz. Gösterdiğiniz sıcak ilgi için çok teşekkürler.”

Birand’ın yattığı hastanenin AA’ya yaptığı açıklama:

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden yapılan açıklamada, ”Mehmet Ali Birand hastanemizde yatmakta olup, yoğun bakımda tedavisine devam edilmektedir” denildi.

AA’nın Kanal D haber müdürüne dayanarak geçtiği haber:

Kanal D Haber Müdürü Salih Selçuk, Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın sağlık durumuna ilişkin, ”Birand, yaşıyor, yoğun bakımda” dedi.

Cihan Haber Ajansı tarafından 10.39’da geçilen haber:

Mehmet Ali Birand’ın beyin ölümü gerçekleştiği iddiası

İSTANBUL – 17.01.2013 10:39:00

Safra kesesindeki sorunlar nedeniyle dün yoğun bakıma alınan Gazeteci Mehmet Ali Birand’ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Safra yollarındaki sorun sebebiyle Özel Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Mehmet Ali Birand’ın beyin ölümünün gerçekleştiği öne sürüldü. Hastane yetkilileri dün yaptığı açıklamada Birand’ın safra yollarındaki darlığa yönelik bir girişim geçirdiğini ve gözlenen kardiyak sorunlar nedeniyle yoğun bakımda izlendiğini açıklamıştı.

Birand’ın meslektaşları hastaneye akın etti

Gazeteci Mehmet Ali Birand’ın ölüm haberinin yayılması üzerine çok sayıda meslektaşı hastaneye akın etti.

Safra yollarındaki sorun sebebiyle Özel Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Mehmet Ali Birand’ın vefat ettiği haberi sosyal medyada geniş yer buldu. Bunun üzerine Birand’ın sevenleri ve meslektaşları tedavi gördüğü hastaneye geldi. Birand’ın meslektaşlarının üzgün oldukları gözlendi. Hastane önünde hareketlilik devam ederken, yetkililer Birand’ın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini, gelişmelerle ilgili kamuoyuna açıklama yapılacağını bildirdi.

(AJANSLAR)

3021 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle