Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Mayıs 2013 | Gündem, Siyaset

Meclis’te Kamer Genç kavgası! Tutanakları Yayından kaldırıldı


adm321155561Zeyid Aslan’ın Kamer Genç’e yönelik küfürleriyle ilgili AK Parti’ye yazı yazdığını açıkladı.

Kamer Genç, kürsüde konuşurken AK Parti ve CHP’li vekiller birbirine girdi. Çıkan kargaşa üzerine Meclis TV yayınını kesti.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin arasında geçen diyaloglar kavga çıkardı. TBMM Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan Kamer Genç, son günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik tepki çeken sözlerine açıklık getirmek istedi. Genç’in konuşmasına Ak Parti’den tepki geldi.

Genç, “Sözlerimi düzeltmek istiyorum. Yanlış bir şey demedim. Atatürk adm321155557olmazsa ya siz Fransız vatandaşı olurdunuz ya da Osmanlı’da bir gerçek vardır hatırlatayım. Fesli bir adamın arkasından dört kadın giderdi. Atatürk’e bu kininiz nedir?” dedi.

Bu sözler üzerine Ak Partili Zeyid Aslan’ın “Öldürüm seni p.. kurusu..”, “Senin ananı s…, o.. çocuğu” şeklinde küfür ettiği duyuldu. O sırada kürsüdeki su dolu bardağı alan Genç, Aslan’a fırlatacakmış gibi yaptı. Ancak su yaşanan arbede sırasında Genç’in üzerine döküldü.

Gerilimin ardından kürsünün çevresi AK Partili ve CHP’li milletvekilleriyle çevrildi. Genç’i CHP’li Özgür Özel kürsüden uzaklaştırdı.

MECLİS’TE ŞOK TUTANAK!

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, o tutanağın fotoğrafını twitter’deki hesaplarından paylaştı.

Başkan: Sayın milletvekilleri lütfen

Zeyid Aslan (Tokat): Senin a.. k.. senin a.. k.. S.., k.., ş..!

Muhammet Rıza Yalçınkaya (Bartın): Dinleyin, dinleyin!

Zeyid Aslan (Tokat): O.. ç.. P.. k.. P.. k.., s.. k.., ş..!

(Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in kürsüdeki su bardağını fırlatması)

Zeyid Aslan (Tokat): Senin ananı s…

(AK Parti ve CHP milletvekillerinin kürsü önünde birbirlerinin üzerine yürümesi)

Muhammet Rıza Yalçınkaya (Bartın): Ayıp, ayıp!

Başkan: Sayın milletvekilleri lüften! Sayın milletvekilleri…

Birleşime 10 dakika ara veriyorum.

AKP’Lİ VEKİLE KINAMA CEZASI VERİLDİ

TBMM Genel Kurulu’nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik sözlerini düzeltmek için söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in konuşmasında yaşanan gergin anlar ve küfürleşme nedeniyle Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’a kınama cezası verildi.

Çiçek’ten AK Parti’ye mektup

TBMM Başkanı Cemil Çiçek TBMM Genel Kurulu’nda Zeyid Aslan’ın Kamer Genç’e yönelik küfürleriyle ilgili AK Parti’ye yazı yazdığını açıkladı.

Bu konularda çok hassas olduğunu belirten Çiçek, daha önce Kamer Genç’in Fatma Şahin’e yönelik sözlerinin ardından CHP’ye yazı yazdığının sorulması üzerine, Ak Parti’ye de Zeyid Aslan’ın uyarılması yönünde bugün yazı yazdığını söyledi.

Saat 20.00 de  TBMM tutanakları yayımdan kaldırıldı

TBMM resmi web sitesinde tutanaklarına geçen küfürleşmenin TAM METNİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

2344 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle